BIT Mining planuje otworzyć kopalnię kryptowalut w Ohio

Położony w północno-wschodniej części USA stan Ohio przyciąga coraz więcej firm związanych z kryptowalutami.

BIT Mining ogłosiła plany otworzenia nowej kopalni kryptowalut w ramach umowy o wspólne przedsięwzięcie (joint venture), którą firma podpisała z Viking Data Centers.

Nowe centrum wydobywania BTC o mocy 85 megawatów

Jeżeli uda się zrealizować nową inwestycję, w Ohio powstanie nowoczesne centrum wydobywania Bitcoinów. BITC Mining chce zainwestować w kopalnię ponad 12 milionów dolarów, co ma przełożyć się na wybudowanie obiektu o mocy 85 megawatów.

Ohio Mining Site

51% udziałów w zapowiedzianym obiekcie będzie należało do BIT Mining. Już teraz firma zabezpieczyła ponad 1000 koparek BTC, które czekają na wstawienie do nowej kopalni. Pierwszy z trzech etapów budowy ma zostać zakończony do 15 października bieżącego roku, co przełoży się na osiągnięcie mocy 11 megawatów. Kolejny etap inwestycji (który zwiększy moc o 39 megawatów) ma zostać zrealizowany do 15 listopada, a trzeci etap, który zakończy inwestycję, zaplanowano na 15 lutego 2022 r.

Nowe centrum otrzyma nazwę Ohio Mining Site. Dla BIT Mining kopalnia w Ohio będzie kolejną tego typu inwestycją. W sierpniu tego roku firma poinformowała o planach zakupienia 2500 koparek, które mają zostać uruchomione w kopalni położonej w Kazachstanie.

Dlaczego firmy z branży kryptowalut wybierają Ohio?

Jednym z istotnych argumentów dla firm, które przenoszą swoją działalność do Ohio, jest to, że stan już od 2018 roku umożliwia opłacanie podatków kryptowalutami (więcej informacji znajdziesz w artykule: Bitcoin: Stan Ohio rozpoczął akceptację BTC do opłacania podatków). Dodatkowo na górników czeka ekologiczna energia jądrowa dla kopalni bitcoinów w Ohio.

Przypominamy również, że już od ponad pół roku górnicy gromadzą Bitcoiny. Jeżeli natomiast zastanawiasz się, ile tak naprawdę wynoszą zarobki górników, koniecznie zajrzyj do artykułu opisującego sekrety miningu | Ile zarabiają górnicy sieci Bitcoin? Dowiesz się z niego między innymi: do kogo trafia opłata za wydobycie oraz ile energii potrzeba do wydobycia pojedynczego bloku BTC.

Komentarze