Bitcoin: Stan Ohio rozpoczął akceptację BTC do opłacania podatków

źródło: pixabay.com
1 317

Ohio w Stanach Zjednoczonych zostało pierwszym stanem, który rozpoczął akceptację kryptowaluty Bitcoin w ramach rozliczeń podatkowych. Od dzisiaj, firmy będą posiadały możliwość płacenia podatków poprzez specjalny portal transakcyjny dla kryptowalut. Za pomocą Bitcoina, firmy będą mogły opłacić 23 typy podatków, w zależności od prowadzonej działalności oraz świadczonych usług i sprzedaży/kupna towarów. 

Władze stanu Ohio otworzyły specjalny portal transakcyjny dla kryptowalut – OhioCrypto.com. Pozwala on firmom płacić za pomocą kryptowaluty, począwszy od początku tego tygodnia. Na portalu podano 23 różne rodzaje podatków, za które przedsiębiorstwa mogą płacić Bitcoinem. Płatności będą przetwarzane przez przedsiębiorstwo BitPay, usługę płatności kryptowalutowych, która zamieni BTC na dolary.

BitPay oferuje opcję natychmiastowej zamiany BTC na dolary amerykańskie, więc kupiec końcowy, w tym przypadku władze stanowe, unikną zmienności cenowej, otrzymując tą samą wartość w dolarach. BitPay eliminuje również możliwości oszustw związanych z kartami kredytowymi i kradzieżą tożsamości za pomocą transakcji push, a także ogranicza koszty transakcji kredytowych za pomocą 1% opłaty. Początkowo ta usługa będzie dotyczyć tylko przedsiębiorstw. Jednakże, według wczorajszego raportu, są plany rozszerzenia tej oferty dla zwykłych podatników.

Ruch ten skomentował Josh Mandel, członek władz stanowych. Josh promował tę ideę, aby służyć interesom podatników i sygnalizować, że państwo jest gotowe do przyjęcia waluty cyfrowej.

„Uważam, że Bitcoin jest legalną formą waluty”. – powiedział Josh Mandel

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Bitcoin w stanie Floryda

W maju br., opisywaliśmy pomysł władz stanu Floryda, w którym płatności kryptowalutowe miały zostać wprowadzone do opłat za m.in. prawo jazdy. Prawie 500 000 mieszkańców hrabstwa Seminole na Florydzie posiada możliwość płacenia podatków od nieruchomości za pomocą Bitcoina i Bitcoin Cash. Joel Greenberg, nowo wybrany poborca podatkowy hrabstwa Seminole powiedział w maju, że mieszkańcy będą mogli od lipca płacić w kryptowalutach za dowody osobiste, prawo jazdy i tablice rejestracyjne po zawarciu umowy z firmą BitPay, która umożliwia przetwarzanie płatności z użyciem Bitcoina.

„Celem mojej kadencji jest sprawienie, aby wrażenia i doświadczenia naszych obywateli były szybsze, inteligentniejsze i bardziej wydajne. Chcę także doprowadzić usługi rządowe od XVIII do XXI wieku, a jednym ze sposobów jest dodanie kryptowaluty do naszych opcji płatności” – oświadczył Joel Greenberg

Co sądzicie o działaniach stanu Ohio? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze