Bitcoin będzie akceptowany na Florydzie do opłat za rachunki i prawo jazdy

1 752

Od przyszłego miesiąca, prawie 500 000 mieszkańców hrabstwa Seminole na Florydzie będzie posiadało możliwość płacenia podatków od nieruchomości za pomocą Bitcoina i Bitcoin Cash. Joel Greenberg, nowo wybrany poborca podatkowy hrabstwa Seminole powiedział, że mieszkańcy będą mogli płacić w kryptowalutach za dowody osobiste, prawo jazdy i tablice rejestracyjne po zawarciu umowy z firmą BitPay, która umożliwia przetwarzanie płatności z użyciem Bitcoina.

Joel Greenberg w pełni popiera rozwiązania płatnicze z użyciem kryptowalut. Jak sam mówi, Bitcoin to szalenie wielka innowacja na miarę XXI wieku, więc hrabstwo powinno to wykorzystać. Biuro Greenberga będzie współpracować z firmą BitPay do akceptowania Bitcoina w celu zapłaty podatków od nieruchomości, opłat za prawa jazdy i tablice rejestracyjne pojazdów.

„Celem mojej kadencji jest sprawienie, aby wrażenia i doświadczenia naszych obywateli były szybsze, inteligentniejsze i bardziej wydajne. Chcę także doprowadzić usługi rządowe od XVIII do XXI wieku, a jednym ze sposobów jest dodanie kryptowaluty do naszych opcji płatności” – oświadczył Joel Greenberg

BitPay i Bitcoin

BitPay oferuje opcję natychmiastowej zamiany BTC na dolary amerykańskie, więc kupiec końcowy, w tym przypadku kraj, uniknie zmienności cenowej, otrzymując tą samą wartość w dolarach. BitPay eliminuje również możliwości oszustw związanych z kartami kredytowymi i kradzieżą tożsamości za pomocą transakcji push, a także ogranicza koszty transakcji kredytowych za pomocą 1% opłaty.

„Żyjemy w świecie, w którym technologia umożliwiła dostęp do usług na żądanie, z dostawą w tym samym dniu i oczekiwaniami na wysoce wydajną obsługę klienta. Powinniśmy tego samego oczekiwać od naszego rządu”, powiedział Greenberg

Bitcoin
źródlo: pixabay

Arizona i opłacanie rachunków z użyciem Bitcoina

W lutym pisaliśmy, iż senat stanu Arizona uchwalił ustawę, dzięki której mieszkańcy stanu będą posiadać możliwość opłacania podatków za pomocą kryptowalut. Ustawa ma obowiązywać od  31 grudnia 2019 roku. Podatnik będzie mógł opłacić własny podatek dochodowy, mandat, bądź inne naniesione opłaty poprzez sieć peer-to-peer, używając ścieżki płatności za pomocą takich walut cyfrowych jak Bitcoin, Litecoin lub każdej innej kryptowaluty uznanej przez wydział stanu Arizony. Po wykonaniu opłaty, urząd przekonwertuje kryptowaluty na dolary amerykańskie w ciągu 24 godzin od dostarczenia – zgodnie z aktualnym kursem przesłanej waluty cyfrowej.

Co sądzicie o wprowadzaniu Bitcoina do opłat rachunkowych w USA? Czy Polska kiedykolwiek dojdzie do takiego poziomu akceptacji kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze