Energia jądrowa dla kopalni bitcoinów w Ohio. Podpisano 5-letni kontrakt

Energy Harbor Corp podpisała 5-letnią umowę ze Standard Power na uruchomienie przyjaznej dla środowiska kopalni bitcoinów w Ohio.

Nowe szanse w miningu bitcoina

Chiński atak na sektor wydobycia kryptowalut spowodował ostatnio niemałe spustoszenie w branży miningowej. Są jednak tacy, którzy chcą przekształcić kryzys w możliwości biznesowe, oferując opłacalne i zrównoważone alternatywy w lokalizacjach bardziej przyjaznych dla kryptowalut.

Poszukiwania alternatywnych, zrównoważonych rozwiązań dla sektora wydobywania bitcoinów nasiliły się po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, ogłosił, że jego firma przestanie akceptować płatności bitcoinami ze względu na skutki uboczne ich wydobycia zagrażające środowisku. Musk zapewnił, że jeśli bitcoinowi uda się polegać w co najmniej 51% na czystej energii, firma może ponownie rozważyć swoją decyzję.

Mając to na uwadze, kilku amerykańskich graczy zaczęło zabiegać o zwiększenie swojej roli w tym zakresie. Energy Harbor Corp podpisała 5-letnią umowę ze Standard Power, wiodącym dostawcą hostingu dla firm wydobywczych blockchain, na wykorzystanie energii jądrowej do centrów wydobywczych BTC.

Energia jądrowa w miningu BTC

Zgodnie z treścią komunikatu udostępnionego przez Energy Harbor, kopalnia bitcoinów firmy, mieszcząca się w Coshocton w stanie Ohio, zacznie korzystać ze zrównoważonej ekologicznie energii jeszcze w tym roku.

Maxim Serezhin, dyrektor generalny Standard Power, powtórzył zobowiązanie firmy do wykorzystania czystej energii i długoterminowego, zrównoważonego rozwoju:

„Wybraliśmy Ohio ze względu na niskie koszty energii elektrycznej oraz dostępność bezemisyjnych źródeł energii. Współpracując z Energy Harbour, proaktywnie ustrukturyzowaliśmy nasze możliwości hostingu, aby zapewnić, że 100% mocy związanej z tym obiektem jest wolne od emisji dwutlenku węgla”.

Ohio to stan z tradycją polityki przyjaznej dla kryptowalut i korzystania z technologii blockchain. W sierpniu 2018 r. gubernator John Kasich podpisał ustawę, która uznawała transakcje blockchain jako dowód prawny w sądach stanowych. Podobnie w listopadzie tego samego roku Ohio zaczęło akceptować bitcoin jako formę płatności podatków.

W poszukiwaniu bardziej „ekologicznego” BTC

Argumenty dotyczące wpływu branży wydobywczej BTC na środowisko były jedną z pięt achillesowych kryptowalut działajacych w oparciu o model konsensusu Proof of Work, zwłaszcza tych, które wymagają dużej mocy haszującej.

Ostatnio kilku polityków zajęło krytyczne stanowisko wobec miningu bitcoina jako wysoce szkodliwej branży. Główną wykładnią takiego stanowiska stały Chiny, które niedawno zakazały kopania kryptowalut w kilku ważnych prowincjach, które korzystały z energii elektrycznej z węgla.

Z drugiej strony, sekretarz skarbu USA Janet Yellen również skrytykowała kopanie bitcoinów. Podczas wywiadu z Andrew Rossem Sorkinem z CNBC na konferencji New York Times DealBook powiedziała:

„To wyjątkowo nieefektywny sposób przeprowadzania transakcji, a ilość energii zużywanej w tych transakcjach jest oszałamiająca”.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze