Binance zapowiada wsparcie dla aktualizacji Cardano

Giełda Binance oficjalnie poinformowała o zapewnieniu wsparcia dla zbliżającej się aktualizacji sieci Cardano i związanego z nią hard forka.

Użytkownicy giełdy muszą się jednak liczyć z czasowym wstrzymaniem wpłat i wypłat kryptowaluty ADA. Jeżeli więc ktoś nie chce przechowywać środków na giełdzie, powinien je przesłać przed 12 września.

Hard fork Alonzo coraz bliżej

Długo wyczekiwany hard fork Alonzo zaplanowany jest na 12 września i nastąpi około godziny 21:44 (UTC). Aktualizacja ma nastąpić w momencie rozpoczęcia 290 epoki, więc po dokładne informacje warto zajrzeć na explorer.cardano.org (więcej informacji na temat samej aktualizacji znajdziesz w artykule: Napięcie wokół Cardano rośnie | Wszystko gotowe na hard fork Alonzo).

W związku z hard forkiem Binance zawiesi wpłaty i wypłaty ADA już o 21:14 (UTC). Według oficjalnej informacji nie zakłóci to handlu środkami, które w momencie aktualizacji będą przechowywane na giełdzie.

Użytkownicy nie muszą wykonywać żadnych działań, aby po wdrożeniu aktualizacji móc korzystać ze swoich kryptowalut. Warto jednak mieć na uwadze, że Binance nie podaje dokładnego terminu przywrócenia wpłat i wypłat ADA. Opcja zostanie odblokowana w momencie, gdy pracownicy giełdy uznają, że aktualizacja nie wpłynęła negatywnie na stabilność sieci. Giełda nie będzie jednak publikować dodatkowych komunikatów w tej sprawie, więc przed przesłaniem środków na giełdę po hard forku warto najpierw zalogować się na konto i upewnić, że wpłaty zostały odblokowane.

Czy hard fork sieci Cardano (ADA) stworzy nowy token?

Wbrew nadziejom niektórych użytkowników, wdrożenie hard forka Alonzo nie przełoży się na utworzenie nowych tokenów.

Ostatnimi czasy inwestorzy, którzy mieli w swoich portfelach Cardano (ADA), nie mogli narzekać, zwłaszcza że miał miejsce rekord ceny Cardano | 3 USD po raz pierwszy (zobacz również: Cardano w TOP 3 kryptowalut o największej kapitalizacji).

Osoby, które czekają na hard fork i wprowadzenie nowej funkcjonalności, powinny natomiast zapoznać się z artykułem Alonzo | Czy smart kontrakty na Cardano to rzeczywiście taki game changer?

Komentarze