Binance ujawnia interfejs nowej, zdecentralizowanej giełdy

2 287

Giełda Binance zajmująca pierwsze miejsce w wielu rankingach (np: dobowy wolumen handlowy, obsługa klienta), we wtorek 04/12/2018 zaprezentowała efekty pracy nad zdecentralizowaną giełdą “Binance DEX”.

O giełdzie Binance jest głośno od dnia jej uruchomienia – Lipiec 2017. W styczniu i lutym giełda biła rekordy pod względem dziennej ilości rejestracji (nowych użytkowników). W marcu Binance rozsławiło Maltę, ogłaszając przeniesienie swojej siedziby do tego państwa-miasta (przyjaznego kryptowalutom i technologii blockchain). W sierpniu Binance nabyło portfel Trust Wallet, rozbudowując zasięg swoich przedsięwzięć. W październiku Binance uruchomiło w Afryce pierwszą wersję swojej platformy z możliwością handlu walut FIAT. Binance Ecosystem (Exchange, Academy, Info, Labs, Launchpad, Charity, Trust Wallet) w pierwszej części 2019 roku zostanie wzbogacony o Binance Chain. Tym sposobem firma zajmie pierwsze miejsce pod względem wszechstronności i wspierania decentralizacji (zwiększając bezpieczeństwo funduszy swoich klientów).

Binance DEX jest projektem tworzonym przez społeczność ze wsparciem Binance. Binance Chain jest blockchainem zapowiedzianym, już w białej księdze Binance. Nowa platforma będzie umożliwiać tworzenie kryptowalut i przeprowadzanie ICO. W wiadomości na Twitterze firma poinformowała:

“Binance aktywnie wspiera adopcję i prowadzi wiele przedsięwzięć mających na celu wspieranie rozwoju całej branży. Na przykład w nadchodzących miesiącach zakończymy pracę na Binance Chain na którym miliony projektów będą mogły tworzyć swoje tokeny.

W Sierpniu 2018, Binance po zaledwie 3 miesiącach od rozpoczęcia pracy nad DEX’em, zaprezentowało pierwsze efekty pracy nad kodem giełdy. We wtorek 04/12/2018 za sprawą nowego wideo, światło dzienne ujrzał interfejs nowo powstałej platformy.

Poza front end Binance Dex, możemy się zapoznać z explorerem Binance Chain oraz z obsługą portfela.

Wnioskując po wideo, Binance DEX odwzorowuje swoim wyglądem Binance Exchange. Spośród nowych funkcji omówiono: możliwość generowania fraz do zabezpieczenia kluczy prywatnych, zakładkę “Balance tab”, informującą o stanie konta oraz ikonę użytkownika z indywidualnym adresem portfela.

Blockchain Explorer umożliwia użytkownikom wyszukiwanie indywidualnych bloków i sprawdzanie zawartych w nich transakcji.

Uruchomienie własnego blockchaina oznacza również zbliżająca się migrację tokenu BNB (obecnie ERC-20, Ethereum). Sama kryptowaluta Binance coin, charakteryzowała się w tym roku bardzo silną pozycją w stosunku do BTC. Warto również zaznaczyć, że BNB będzie natywną walutą Binance DEX. Jej użyteczność wzrasta z miesiąca na miesiąc. Binnance coin można wykorzystywać następująco: zniżki w opłatach transakcyjnych, płacąc za podróże w TravelBit, płacąc za produkty w 150 lokalizacjach należących do Brisbane Airport, kupując produkty w niezwykle popularnym Uplive i wiele innych).

Jak donosi Forbes, CEO Binance @CZ o swoich ambitnych planach poinformował na  prywatnym wydarzeniu. “Decrypting Blockchain for Business” zorganizowane zostało przez Forbes Asia dla przedstawicieli 130 najbardziej wpływowych osób w Azji. @CZ oświadczył, że jego zespół ma na celu wspieranie i rozwój “starej”, zdecentralizowanej wizji kryptowalut i technologii blockchain. Ich wszystkie działania mają na celu zwiększenie adopcji kryptowalut na świecie.

Komentarze