Giełda kryptowalut Binance nabyła portfel kryptowalutowy Trust Wallet

2 192

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie ogłosiła nabycie mobilnego portfela kryptowalutowego, który obsługuje Ethereum i tokeny ERC-20 i ERC-223. Zespół giełdy stwierdził, że ​​nabycie portfela mobilnego Trust Wallet ma ulepszyć „scentralizowaną architekturę” platformy Binance oraz podnieść bezpieczeństwo środków swoich klientów. Warto podkreślić, że transakcja stanowi pierwszy zakup Binance w historii.

Umowa nie została ujawniona, ale zarząd giełdy potwierdził, że zakup jest mieszanką gotówki, rezerwy Binance i części tokenów BNB. Portfel kryptowalutowy, aktualnie działający w Stanach Zjednoczonych pozostanie niezależny po zawarciu umowy, ale Binance, którego siedziba główna znajduje się obecnie na Malcie, pomoże w zarządzaniu stroną administracyjną firmy oraz w obszarach nietechnicznych, takich jak marketing.

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenu, a jej główna siedziba znajduje się na Malcie. Giełda oferuje szeroką gamę kryptowalut możliwych do tradingu, część z nich to m.in. BitcoinEthereumRippleBitcoin CashLitecoin, EOS, Cardano, Stellar Lumens, NEOIOTA, Bitcoin Diamond, MoneroDashTRON. Nie obsługuje jednak walut FIAT, a rolę waluty pełni Tether (USDT). Tether to kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara.

„Użytkownicy kontrolują sto procent swoich funduszy. Teraz mamy zarówno zdecentralizowane i scentralizowane rozwiązania, które ulepszymy” – powiedział CEO Binance, Changpeng Zhao

Kryptowalut
źródło: https://trustwalletapp.com/

Zhao powiedział również, że Trust Wallet będzie jednym z domyślnych portfeli Binance DEX, choć nie jest jasne, kiedy platforma zostanie uruchomiona.

Binance i inwestycje

Giełda zainwestowała w firmę Founders Bank, która zamierza oferować usługi bankowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw zajmujących się technologią blockchain oraz kryptowalutami. Firma będzie posiadać siedzibę na Malcie, a pozyskiwanie funduszy będzie prowadzone zgodnie z prawem niemieckim. Władze maltańskie z zadowoleniem przyjęły inicjatywę banku, który będzie pierwszym takim rozwiązaniem na świecie.

Binance oświadczyło, iż po uzyskaniu licencji będzie pierwszym zdecentralizowanym i wspólnotowym bankiem na świecie. Wśród oferowanych usług bankowych przez firmę, Founders Bank będzie oferował konta bankowe i karty kredytowe.

Co sądzicie o nabyciu portfela kryptowalutowego przez jedną z największych giełd kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze