Binance otworzy na Malcie pierwszy bank dla potrzeb kryptowalut

2 460

Binance, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut zainwestowała w firmę Founders Bank, która zamierza oferować usługi bankowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw zajmujących się technologią blockchain oraz kryptowalutami. Firma będzie posiadać siedzibę na Malcie, a pozyskiwanie funduszy będzie prowadzone zgodnie z prawem niemieckim. Władze maltańskie z zadowoleniem przyjęły inicjatywę banku, który będzie pierwszym takim rozwiązaniem na świecie.

Founders Bank złożyło wniosek o licencję bankową na Malcie i aktualnie oczekuje na zatwierdzenie przez organ regulacyjny, a najprawdopodobniej zostanie ono zaakceptowane z racji aprobaty młodszego ministra ds .usług finansowych, Silvio Schembri’ego. Firma stwierdziła, iż po uzyskaniu licencji będzie pierwszym zdecentralizowanym i wspólnotowym bankiem na świecie. Wśród oferowanych usług bankowych przez firmę, Founders Bank będzie oferował konta bankowe i karty kredytowe. Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do swoich kont za pośrednictwem m.in. aplikacji mobilnych. Firma twierdzi, że szacowane rozpoczęcie działalności będzie mieć miejsce w 2019 roku.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani jako miejsce pierwszego globalnego banku dla potrzeb kryptowalut” – powiedział Silvio Schembri, młodszy minister ds. usług finansowych

bank
źródło: pixabay.com

Nowy bank na Malcie

Wiadomości o utworzeniu pierwszego banku dla potrzeb kryptowalut i technologii blockchain przychodzą tydzień po tym, jak parlament Malty uchwalił trzy ustawy mające na celu zachęcenie firm związanych z technologią blockchain i kryptowalutami do prowadzenia działalności na Malcie. Młodszy minister ds. usług finansowych, odpowiedzialny za rozwój i innowacje gospodarki cyfrowej w biurze premiera Malty, z dumą napisał na Twitterze, że jego kraj będzie liderem rynku w nowym sektorze związanym z blockchainem i kryptografią. Wysiłki mające na celu przyciągnięcie nowej gospodarki cyfrowej wydają się bardzo opłacalne, z dwoma dużymi giełdami kryptowalut na pokładzie, Binance i OKEX, otwierającymi tam swoje operacje.

„Trzy ustawy regulujące technologię rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) zostały zatwierdzone przez Parlament i wprowadzone w życie. Malta jest pierwszą światową jurysdykcją zapewniająca pewność prawną w tej przestrzeni” – oświadczyli

Co sądzicie o banku dla potrzeb rynku kryptowalut i technologii blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze