Avalanche (AVAX) zabezpieczeniem stablecoina UST

Rezerwy stanowiące zabezpieczenie zdecentralizowanego stablecoina UST rosną. Tym razem nie chodzi jednak o kolejny zakup ogromnej ilości BTC.

Około 100 milionów dolarów przeznaczono na zakup Avalanche (AVAX). Zakup został zrealizowany w ramach transakcji OTC (obrób pozagiełdowy).

AVAX dołącza do BTC

Jest to już druga w tym tygodniu transakcja, której celem jest zabezpieczenie stablecoina TerraUSD (więcej informacji znajdziesz w artykule: założyciel Terra (LUNA) Do Kwon kupił Bitcoiny za 230 milionów USD). O ile jednak wybór BTC jest zrozumiały, niektóre osoby mogą się zastanawiać, dlaczego postawiono na AVAX.

Przede wszystkim Avalanche ma ogromny potencjał i z czasem może stać się store of value. Dodatkowo Avalanche można określić jako „platformę platform”, na którą składają się tysiące podsieci. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu, koniecznie zajrzyj do artykułu: Internet Finansów | Czy Avalanche (AVAX) to największy przełom od czasów Nakamoto?).

Do Kwon uważa również, że nikt nie może zaprzeczyć, że avalanche jest jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów w web3.

„None can deny that avalanche is one of the most exciting ecosystems in web3”.

UST wyznacza standardy dla zdecentralizowanych stablecoinów

Pod względem kapitalizacji rynkowej UST znajduje się na czwartym miejscu. O ile jednak jeszcze pod koniec ubiegłego roku kapitalizacja Terra USD sięgała 9 259 368 230 USD (szczegóły znajdziesz w artykule: Król zdecentralizowanych stablecoinów: Terra USD (UST)), to obecnie wynosi 16 721 619 029 dolarów.

Do Kwon (@stablekwon) zamieścił na Twitterze wiadomość, w której określił algorytmiczną kategorię stablecoinów stworzoną UST jako standard dla całej branży. Przypomniał również, że gdy pięć lat temu wpadł na pomysł stworzenia zdecentralizowanych pieniędzy na zdecentralizowanych blockchainach, cała branża krypto opierała się na scentralizowanych stablecoinach.

„Five years ago, when I had the idea to create decentralized money for decentralized blockchains, all of crypto was running on centralized stablecoins.

Since then, the algorithmic stablecoin category created by $UST has become industry standard”.

Zakup AVAX o wartości 100 milionów dolarów nie oznacza, że Do Kwon zrezygnował z powiększania liczby posiadanych Bitcoinów. Aktualny stan portfela należącego do Luna Foundation Guard wynosi 35767,98 BTC.

Może Cię zainteresować:

Komentarze