Środki skradzione przez PlusToken znowu w ruchu! $117 milionów już na nowym adresie

2 495
Chińska piramida finansowa, PlusToken, właśnie przeniosła swoje bitcoiny. Oszuści, którzy ograbili inwestorów ze środków wartych miliardy dolarów przenieśli kolejną transzę kapitału. Tym razem chodzi o $117 milionów w BTC, które znalazły się w nowym portfelu. Czy to zapowiedź czegoś dużego?

Zagrożenie sprzedażą

Rok temu, Chainalysis, spółka zajmująca się analizą blockchaina, namierzyła 45 000 BTC oraz 800 000 ETH, które przeniesiono z portfela PlusToken na portfele indywidualne. Wtedy oszuści byli gotowi do sprzedania 20 000 bitcoinów. Wydarzenie to spotkało się z zaniepokojeniem inwestorów o cenę.

Tym razem w podróż wyruszyło $117 milionów, które zostały po raz kolejny przeniesione. Adresem docelowym jest 19bMszbozeHyjANgSyM9iyjsZU1sKsR6uM. Wiadomość tę oficjalnie potwierdził Larry Cermak:

Może to być kolejna próba upłynnienia środków. Wiele osób ma również nadzieję, że tego typu działania umożliwią identyfikację tożsamości anonimowych twórców piramidy finansowej.

Ponadto szacuje się, że całkowita wartość środków skradzionych przez PlusToken oscyluje na poziomie przynajmniej 2 miliardów dolarów. W sumie oszuści zabrali 180 000 BTC, 6 400 000 ETH oraz 110 000 USDT.

Podejrzane powiązania

Plus Token jest największym oszustwem związanym z kryptowalutami w historii. Śledztwo w tej sprawie, a także chęć postawienia osób odpowiedzialnych przed sądem jest tutaj szczególna. Imponuje również oddolne zaangażowanie społeczności i chęć rozwiązania tej sprawy.

W ubiegłym roku prezentowano chociażby listę podejrzanych portfeli kryptowalutowych, które mogą należeć do właścicieli przedsięwzięcia. Mimo to, po upływie czasu nadal nie posiadamy informacji, które mogłyby przybliżyć społeczność do identyfikacji poszukiwanych osób.

Niebanalne rekordy

Co jeszcze ciekawsze, PlusToken uchodzi za jednego z największych holderów ETH. Na swoim portfelu piramida zgromadziła środki tak duże, że mogłaby konkurować z portfelami takich giełd jak Binance, Huobi i Bittrex. 

Wiele osób cały czas czeka na rozwiązanie tej zagadki. Pocieszający jest fakt, że upłynnienie tak dużej sumy w kryptowalutach nie jest proste i dokonanie tego może okazać się zbyt trudne – tym bardziej, że pochodzenie środków do pewnego stopnia można monitorować.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze