Apetyt na świeże, zasobne salda bitcoin | Mniam!

Masz w portfelu więcej, niż 1000 BTC? Mamy dla Ciebie ciekawą wiadomość. Ostatnie dane pokazują wyraźnie, że liczba adresów Bitcoin (BTC) zawierających salda bitcoin w wysokości ponad 1000 BTC (8,3 mln USD) rośnie w bieżącym roku w tym samym tempie, jak przed 2014 r.

Portfelowy trend ma się coraz lepiej

Ceniony analityk Willy Woo opublikował na Twitterze interesujący wykres. Według niego rosnący bilans portfeli bitcoin wskazuje na powtórkę z historii, kiedy to tempo wzrostu w tym zakresie, we wczesnych latach BTC, wykazywało podobny impet.

Tempo wzrostu adresów 1000BTC odpowiada teraz wczesnemu wzrostowi w sieci Bitcoin.

To, co pokazał na wykresie Woo, stanowi rozwinięcie oryginalnej analizy, która pochodzi od Glassnode:

https://twitter.com/glassnode/status/1182674900496146432

Bitcoin ma apetyt na świeże, zasobne salda w portfelach

Według Woo, świeży apetyt na zasobne salda bitcoin po znacznie wyższych cenach niż pięć lat temu przemawia do bogatszych osób, które śmiało wchodzą w przestrzeń kryptowalut.

Wychodzi na to, że osoby, które wówczas mogły generować portfele o zasobności nie mniejszej, niż 1000 BTC zaledwie z czystej ciekawości, dzisiaj robią to już wyłącznie z pobudek natury finansowej:

IMO prawdopodobnie przeżywamy nowy renesans bitcoina, ten napędzany jest napływem kapitału inwestorów o wysokiej wartości netto, podczas gdy pierwszy z nich był od fascynatów technologii, którzy ładowali sieć. Super Bullish.

1000 BTC to teraz 8,3 miliona dolarów

Wzrost chęci posiadania BTC nastąpił, gdy w 2019 r. altcoiny nie osiągnęły sukcesu, zasadniczo utrzymując nieprzerwany stan bessy od szczytu w 2017 r. Jednocześnie BTC musiał stać się bardziej obiecujący dla inwestorów i hodlerów, osiągając od początku roku wzrost w wysokości ponad 200%.

1000 BTC jest aktualnie warte ponad 8,3 miliona dolarów. Jednocześnie obserwujemy mniejsze dążenie do posiadania całościowej jednostki BTC. Ludzie zaczynają cieszyć się podzielnością bitcoina, gromadząc również większe, bądź mniejsze jego części. A jeszcze nie tak dawno było tak:

Pamiętajmy, że „parcie” na BTC zbiegło się również z rosnącym zainteresowaniem złotem. W 2019 r. zaczęto mówić głośno o bitcoinie jako o potencjalnym store of value w okresie ponownego luzowania ilościowego przez banki centralne, a także w obliczu ryzyka inflacji.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze