Alleluja! Solana zmartwychwstała! 5 powodów

8 335
  • Często spisywany na straty w ostatnim czasie blockchain Solana powrócił z martwych wraz z początkiem nowego roku
  • Impulsem do zwrotu o 180 stopni był tweet twórcy Ethereum, Vitalika Buterina
  • Utrzymaniu momentum sprzyjały airdropy, duże zakupy NFT i zmiana sentymentu rynkowego po upadku FTX

Kurs ekosystemu Solana zmartwychwstał, rosnąc ponad dwukrotnie od niedawnych minimów

Jak wspominaliśmy w ostatnim artykule, po fali dramatycznych spadków Solana ponownie zaczęła dawać znaki życia. Jej kurs na moment powstawania tego tekstu wynosi ok. 17 USD za monetę, co oznacza wzrost o ponad 100% w porównaniu do minimów z grudnia 2022 r.

Powód 1: Vitalik Buterin zbawcą Solany

Impulsem do opanowana fali wyprzedaży był pozytywny tweet od twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, który wyraził swoje zdanie na temat kompetencji deweloperów Solany i przyszłości tej technologii po odsianiu z niej oportunistów i oszustów.

https://twitter.com/VitalikButerin/status/1608591727316684804?s=20&t=t60AgpwdjmyJ6mC2RePfxg

Powód 2: $BONK! po głowie dla tych, co nie uwierzyli

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla Solany było wypuszczenie memecoina $BONK przez BonkDAO. Ten token, oparty na popularnym dogecoinie, został rozdysponowany przez airdropy do ważnych deweloperów i projektów NFT Solany. Celem tokena była demonstracja siły i odporności społeczności Solany na ostatnie zawirowania. Token ten spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony inwestorów i ważnych osób związanych z Solaną, osiągając wartość na maksimach kapitalizację rzędu 300 milionów dolarów.

Powód 3: Cudowne rozmnożenie NFT

Nie bez znaczenia dla utrzymania momentum był wzrost ogólnego wolumenu zakupów NFT z których słynie Solana. Wzrosty w tym segmencie miały miejsce także na Ethereum, jednak to Solana zanotowała największe wzrosty w porównaniu do cen z niedawnych wyprzedaży. Jak pokazuje portal Hyperspace, tylko w przypadku topowych kolekcji i tylko w przeciągu ostatniego tygodnia wolumen obrotu wyniósł 100 milionów dolarów, co w przypadku taniej Solany jest bardzo dobrym wynikiem.

Powód 4: Wzrost zaufania wśród inwestorów blockchainu Solana

Upadek giełdy FTX i kontrowersje związane z osobą Sama Bankmana-Frieda i Alameda Research zaczynają mieć stopniowo coraz mniejszy wpływ na wycenę Solany. Ogólny sentyment wśród inwestorów ma fundamentalne znaczenia dla przetrwania danego rynku czy instrumentu finansowego, a z każdym dniem wydarzenia z 2022 r. wydają się być coraz bardziej odległe. Jak to mówią: „czas leczy rany”, oraz „czas na rynku kryptowalut płynie szybciej”.

Powód 5: Zmiana ogólnego sentymentu rynkowego

Ostatecznie to sentyment całego rynku decyduje, czy na danym instrumencie będziemy mieli wzrosty czy spadki. Po ostatnich wiadomościach ze strefy euro czy USA inwestorzy coraz częściej są zdania, że zbliżamy się do końca rynku niedźwiedzia, a przed nami już tylko ostrożne, ale stabilne wzrosty.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze