Urodziny Litecoina | 500 miliardów $ w transakcjach

Kryptowalutowe srebro – Litecoin, obchodzi ósme urodziny. Świętowaniu towarzyszy nie byle jaki milestone. W przeciągu całego okresu istnienia, sieć Litecoin przepuściła przez siebie transakcje o łącznej wartości 500 miliardów dolarów. Celebrujecie 8 urodziny Litecoina?

Publiczne uruchomienie sieci Litecoin miało miejsce 13 października 2011 r. Pierwszy blok został wydobyty 5 października 2011 r., w dniu, w którym świat stracił Steve’a Jobsa. Jeszcze przed pojawieniem się XRP i Ethereum, Litecoin stale pozostawał drugą najczęściej handlowaną kryptowalutą po Bitcoin:

8 urodziny Litecoina

Charlie Lee, twórca Litecoina napisał wczoraj na Twitterze, że przez te wszystkie lata sieć działa bez żadnych przestojów, pomimo mnóstwa nieciekawych opinii i prognoz, jakich doświadczała po drodze.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1183434480876261376

W ciągu dotychczasowych ośmiu lat istnienia sieć Litecoin zarejestrowała transakcje o wartości około 500 mld USD.

Wiele się wydarzyło w ciągu 8 lat. Widzieliśmy dwa główne cykle hossy, które doprowadziły kryptowaluty przed oblicze publicznej świadomości. Widzieliśmy pojawienie się nowych technologii, takich jak Segwit, Lightning i MimbleWimble, które zwiększyły użyteczność i perspektywy przestrzeni kryptowalut.

źródło: tutaj

Kontrowersje wokół Litecoina i Charliego Lee

Warto również wspomnieć o najbardziej kontrowersyjnym momencie w historii Litecoina, kiedy to Lee sprzedał prawie wszystkie swoje LTC tuż przed krachem na rynku na początku 2018 r. Wielu darło wówczas włosy z głowy szukając wyjaśnienia, dlaczego twórca LTC zdecydował się na taki ruch.

W sierpniu 2019 roku Lee ponownie spotkał się z krytyką po tym, jak wyciekła rozmowa sugerująca, że programiści Litecoin przestali pracować nad projektem. Jednak, jak informowaliśmy Was później, Lee zdecydowanie zdementował te doniesienia.

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie kryptowaluty Litecoin? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Jeżeli macie ochotę poczytać więcej o Litecoinie i o tym, co ostatnio działo się w jego obozie, zajrzyjcie tutaj.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze