Ojciec broni Syna | Charlie Lee tłumaczy, jak to jest z rozwojem Litecoina

W ubiegłą sobotę pisaliśmy o domniemanych kłopotach związanych ze wskazaniem na brak rozwoju sieci Litecoin. Wczoraj Charlie Lee odniósł się do sprawy, publikujemy jego wyjaśnienia.

Pustka na GitHub

Według Lee projekt nadal się rozwija. Twórca Litecoina podał na Twitterze dwa powody, dla których GitHub Litecoina świeci pustkami od początku 2019 roku.

Po pierwsze, Lee zauważa, że Litecoin wydaje się pozostawać w tyle za Bitcoinem, jeśli chodzi o nowe aktualizacje kodu. Jako przykład podaje Litecoin Core 0.17.1, który został wydany w maju, jednakże większość działań programistycznych w tym zakresie datowana jest na rok 2018. To, wg Lee może stwarzać błędny obraz tego, jakoby programiści Litecoin byli bezczynni przez znaczną część czasu.

Po drugie, Charlie Lee zwrócił uwagę na to, że Adrian Gallagher, wiodący programista Litecoin, pracuje ze swoim zespołem w oddzieleni, niejako z boku głównego projektu. Lee powiedział, że deweloperzy nie powinni publikować kodu niezwiązanego z wydaniem w głównej gałęzi projektu na GitHub, aby uniknąć nieudanych kompilacji.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1160436031654526976?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1160436031654526976&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.u.today%2Fnews%2Fits-official-litecoin-hasnt-been-abandoned-by-its-developers

W ogniu krytyki

Litecoin i Lee nie mają ostatnio dobrej prasy. Już w okolicach niedawnego halvingu, społeczność przypomniała twórcy Litecoina sprawę pozbycia się przez niego LTC. Do całej sprawy doszły dość niefortunne, zdaniem społeczności, wypowiedzi Lee odnośnie jego kryptowaluty jako store of value.

Ponadto Twitter pełen jest sporów między zwolennikami Bitcoin i Litecoin. Czy i jak to wszystko ma szansę się zakończyć?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze