Pozbył się swoich Litecoinów | Dziś określa je jako „wspaniałe store of value”

5 157

Wczoraj miał miejsce halving Litecoina. Rynek póki co ani nie wystrzelił, ani nie załamał się. Twórca Litecoina, Charlie Lee nie studzi jednak optymistycznych wizji określając LTC jako”great store of value”.

5 sierpnia w sieci Litecoin miał miejsce halving. Od wczoraj górnicy otrzymują już nie 25 LTC, ale 12,5 LTC za każdy nowy blok.

Zaraz po tym wydarzeniu Charlie Lee poinformował, że hashrate sieci LTC nie spadło, żaden z górników nie wyłączył swoich maszyn, a bloki były kopane jeszcze szybciej niż planowano.

Charlie Lee napisał na Twitterze, że odkąd nastąpiła redukcja nagrody o połowę, wykopano 504 nowe bloki. Według twórcy Litecoina wydobycie tylu bloków w nieco ponad 21 godzin po halvingu odbyło się w normalnym, średnim czasie.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1158649692743331840?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1158649692743331840&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.u.today%2Fnews%2Flitecoin-founder-charlie-lee-calls-ltc-great-store-of-value-even-though-he-got-rid-of-all-his

„Litecoin też jest wspaniałym store of value”

Dzisiaj Charlie Lee, odpowiadając na tweeta Anthony’ego Pompliano napisał, że LTC, podobnie jak BTC jest świetny jako magazyn wartości (store of value).

W odpowiedzi pojawiła się jednak fala negatywnych komentarzy. Oto niektóre z nich:

5 sierpnia na Medium pojawił się bardzo ciekawy artykuł opisujący znaną kwestię pozbycia się swoich LTC przez Charliego Lee. Autor wspomina, że aktualnie twórca Litecoina nie posiada prawie żadnego LTC. Od czasu, gdy sprzedał swoje monety (pod koniec 2017 r.), społeczność podała kilka powodów, dla których Lee miał to zrobić.

Autor wymienia w artykule dziesięć teorii dotyczących powodów, dla których Lee sprzedał swoje Litecoiny. Wśród nich znajdują się takie, które opierają się na spadku ceny, sprzedaży dla zysku. Są też takie, które twierdzą, że Lee sprzedał LTC i spowodował spadek ceny, sprzedał tylko dla zysku, stracił motywację – wiarę w LTC oraz kilka innych.

Główną osią artykułu jest jednak teza, że Charlie Lee sprzedał swoje Litecoiny wyłącznie w celu uniknięcia konfliktu interesów:

Lee ma trochę Litecoina do codziennego użytku i do celów adopcyjnych. On prostu nigdy nie zainwestuje długoterminowo z powodu konfliktu interesów.

Kurs LTC po halvingu

Po kilku szybkich ruchach chwilę po halvingu, kurs LTC pozostaje stabilny. Kryptowalucie udało się przebić poziom 100$. Aktualnie ( w chwili pisania tego tekstu), LTC jest wyceniany na 97,83$:

kurs litecoina

Jakie jest Wasze zdanie na temat postawy Charliego Lee i kursu Litecoina dobę po halvingu?

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze