5000 BTC przeniesione na Poloniex zastanawia obserwatorów | Dlaczego?

Wieloryb bitcoin przeniósł 5000 BTC o wartości ponad 40 milionów dolarów na adres giełdy Poloniex. Manipulacja wolumenem czy coś więcej?

Bitcoinowe wieloryby zawsze wywierały istotny wpływ na zachowanie ceny aktywów cyfrowych. Wielu kryptowalutowych analityków, a także traderów, przygląda się takim dużym ruchom, aby przewidzieć zmiany w wycenie kryptowaluty.

Ogólnie rzecz biorąc, ruch wielorybów w kierunku adresu giełdowego Poloniex mógł sugerować nadchodzący dump ceny BTC. Taki zrzut cenowy, sprzedaż aktywów, może spowodować przesunięcie się momentum rynku w kierunku spadków ich wartości.

Tym razem wieloryb Bitcoin przeniósł BTC o wartości prawie 40 milionów dolarów na giełdę Poloniex i to z nieznanego portfela. Nieznana jednostka przetransferowała ogromną liczbę monet na adres giełdy przyciągając uwagę analityków. Obserwatorzy ruchów z dużych adresów podejrzewają jednak, że akurat ten transfer niekoniecznie musi być związany z dumpowaniem ceny BTC.

Transfer 5000 BTC to więcej, niż 100x dziennego napływu środków na Poloniex

Pomimo tego, że w ogólnej wielorybiej skali nie przetransferowano aż tak wiele, ta transakcja przyciąga uwagę przez wzgląd na obroty Poloniex. Podejrzenia co do transakcji narosły w obliczu stosunkowo niskiego obrotu na Poloniex, który obserwujemy w toku niezbyt porywających ruchów ceny na rynku bitcoina.

Co ciekawe, przetransferowana suma jest większa, niż stukrotność dziennych, średnich wpływów na giełdę Poloniex.

Token Analyst podejrzewał, że Poloniex mógł przerzucić 5000 BTC w celu zablefowania w zakresie wolumenu obrotu na giełdzie. Nie jest to zbyt nowatorska idea. Wiele giełd kryptowalut nakryto już na stosowaniu takich metod..

Wieloryby i Bitcoin na Bithub

Cały czas śledzimy doniesienia związane z transakcjami wielorybów w sieci Bitcoin (i nie tylko). Jeżeli mielibyście ochotę przypomnieć sobie najważniejsze z nich i zobaczyć, jak wpływały na opinie o rynku, zajrzyjcie tutaj.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze