3,6 miliona Amerykanów zapłaci w tym roku kryptowalutami

Zgodnie z najnowszym raportem opracowanym przez The Street, 2022 rok przyniesie ogromne zainteresowanie płatnościami z wykorzystaniem kryptowalut. Tylko w USA do końca roku z tej formy płatności skorzysta nawet 3,6 miliona osób.

Oznacza to, że ponad 1/10 osób posiadających kryptowaluty będzie z nich korzystać podczas płacenia za zakupy.

70% wzrost wykorzystania kryptowalut do płacenia

Chociaż płacenie kryptowalutami jest sprzeczne z podejściem prawdziwych hodlerów i nawet CEO Strike Jack Mallers, który miał udział we wdrażaniu płatności BTC na platformie Shopify, nie namawia do wydawania Bitcoinów (więcej informacji znajdziesz w artykule: Jack Mallers: Bitcoin zapewnia wolność finansową).

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że według CEO giełdy Bittrex Global Stephena Stonberga wczesny etap adopcji kryptowalut można uznać za zamknięty, a przed nami kolejny etap adopcji kryptowalut. Potwierdza to również raport The Street opracowany na podstawie danych dostarczonych przez Insider Intelligence: w 2022 roku wykorzystanie krypto do płatności wzrośnie nawet o 70%, czego efektem będzie coraz częstsze płacenie kryptowalutami za towary oraz usługi. W USA skorzysta z tego około 3,6 miliona osób.

Ilu Amerykanów będzie korzystać z kryptowalut?

Do końca 2022 r. liczba Amerykanów, którzy będą korzystać z kryptowalut może wzrosnąć nawet do 33,7 miliona. Ma to wynikać między innymi z tego, że obecnie bez większego problemu można zakupić kryptowaluty i to bez konieczności korzystania z giełd, a w najbliższych miesiącach krypto będzie coraz częściej integrowane z istniejącymi usługami i rozwiązaniami. W dodatku młodzi inwestorzy wykazują przekonanie, że kursy kryptowalut wciąż będą rosły.

Analityk Insider Intelligence uważa, że w przyszłym roku liczba użytkowników krypto w USA wzrośnie o kolejne 3,5 miliona. Jeżeli tak się stanie, to w 2023 r. ponad 37,2 miliona Amerykanów będzie korzystać z krypto.

Co sądzisz o stale rosnącej liczbie osób, które mają kryptowaluty oraz tych, które wykorzystują swoje cyfrowe aktywa do płacenia za produkty i usługi? Czy zdarza ci się używać kryptowalut do takich celów? A może zaliczasz się do grona prawdziwych hodlerów?

Może Cię zainteresować:

Komentarze