Jack Mallers: Bitcoin zapewnia wolność finansową

CEO Strike Jack Mallers uważa, że Bitcoin okaże się lepszą siecią płatniczą niż istniejące systemy bankowe. Dodatkowo najważniejsza kryptowaluta ma zapewniać użytkownikom wolność finansową.

Pod tym względem Mallers porównuje BTC do internetu, który również zapewnia wolność.

Wypowiedź Jacka Mallersa dla Yahoo Finance

Nie po raz pierwszy Jack Mallers potwierdził swoją wiarę w Bitcoina. W ostatnim czasie dzięki jego działaniom wprowadzono zakupy w Shopify za pomocą BTC. To sprawiło, że właściciele ponad 400 000 sklepów zyskali możliwość przyjmowania płatności z wykorzystaniem Bitcoin. To natomiast pozwoli im uniknać kilkuprocentowej prowizji oraz kilkunastotygodniowego oczekiwania, aż pośrednik płatności odblokuje środki.

Tym razem Mallers wypowiedział się na temat BTC w rozmowie z Yahoo Finance. Jako argumenty przemawiające za wykorzystywaniem Bitcoina jako sieci płatniczej podał między innymi to, że blockchain pozwala w krótszym czasie realizować transakcje, a dodatkowo są one tańsze. Dzięki temu Bitcoin jest zdaniem Mallersa lepszy niż jakakolwiek istniejąca sieć do rozliczania transakcji.

Używanie Bitcoina jako sieci płatniczej jest lepsze niż sieci kart płatniczych, sieci bankowe oraz rozwiązania firm typu Western Union.

„Using Bitcoin as a payments network is superior to card processing networks or bank networks or remitting networks like Western Union”.

Czy warto używać BTC do płacenia?

Jack Mallers to zwolennik Bitcoina, który od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniami mającymi na celu przyspieszyć adopcję płatności z wykorzystaniem kryptowaluty. Jednocześnie nikogo nie namawia do używania BTC podczas płacenia. Dodaje również, że posiadanie BTC pozwoli z czasem zwiększyć swoją wycenę w dolarach. Jego zdaniem kryptowaluta pozwala zwykłym jednostkom uniezależnić się od działań rządu i banków centralnych. Salwador, który jako pierwszy przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy, określił jako kraj rozwijający się, który dzięki tej decyzji przeskoczył w przyszłość.

Czy zgadzasz się z opinią Jacka Mallersa i uważasz, że Bitcoin jest lepszy niż tradycyjne sieci płatnicze, ale jednocześnie jest zbyt cenny, aby płacić nim za codzienne zakupy?

Może Cię zainteresować:

Komentarze