Visa przespała rewolucję

Visa powinna się bać – przespała rewolucję.

Lightning Labs zbiera 70 mln USD, aby dodać stablecoiny do swojej oferty.

Firma zbudowała nowy protokół o nazwie Taro, który umożliwia wysyłanie i odbieranie stablecoinów w sieci Bitcoin Lightning Network.

Firma Lightning Labs zajmująca się oprogramowaniem Bitcoin (BTC) organizuje finansowanie o wartości 70 mln USD, aby umożliwić i dalej rozwijać sieć Lightning Network, pozwalającą na szybsze i tańsze transakcje Bitcoin i stablecoinami.

Zorganizowaniem finansowania akcji serii B o wartości 70 milionów dolarów była zajmowała się firma prowadzona przez Valor Equity Partners z udziałem Baillie Gifford, Goldcrest Capital i kilka innych firm z branży „aniołów biznesu”.

Lightning Labs buduje dodatkowe funkcje i oprogramowanie dla Lightning Network (LN), rozwiązania transakcyjnego Bitcoin Layer-2.

Według doniesień, fundusze zostaną przekazane do opracowanego przez nią nowego protokołu o nazwie Taro, który umożliwi transfer stablecoinów za pomocą LN. Lightning Labs nie będzie emitować stablecoinów, ale infrastruktura pozwoli na ich przesyłanie przez sieć.

Transakcje stablecoinami stały się możliwe dzięki aktualizacji Bitcoin Taproot w listopadzie 2021 r., która wprowadziła również możliwości jakie posiadają inteligentne kontrakty.

Firma uważa, że ​​Taro umożliwi dalszą adopcję Bitcoina, ponieważ potencjalnie pozwala osobom nieposiadającym usług bankowych w krajach rozwijających się na wysyłanie pieniędzy za pomocą stablecoinów.

W rozmowie z Forbes, Elizabeth Stark, dyrektor generalna i współzałożycielka Lightning Labs, powiedziała:

„To naprawdę znaczące, ponieważ istnieje tutaj potencjał, aby wszystkie waluty świata mogły przepłynąć przez Bitcoin Lightning Network”.

Dodała także:

„Gdybym była na miejscu Visa, obawiałabym się o przyszłość, ponieważ jest wiele osób, które mają telefony komórkowe i teraz nie muszą korzystać z tradycyjnego systemu”.

Lightning Labs zebrało 10 milionów dolarów z oferty sprzedaży akcji serii A we wrześniu, co nastąpiło po zebraniu 2,5 miliona dolarów finansowania typu „seed” w 2018 roku.

LN jest obecnie szeroko stosowany w Salwadorze, pierwszym kraju, w którym Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym. Został również wprowadzony w życie na platformie płatności Strike i narzędziu do napiwków na Twitterze. Obecne zabezpieczenie sieciowe wynosi 3693 BTC, o wartości około 167 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 5,8% w ciągu ostatniego miesiąca.

Stablecoiny są teraz integralną częścią ekosystemu walut cyfrowych i powoli są akceptowane przez globalnych regulatorów.

Brytyjskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów, które zamierza dostosować istniejące ramy regulacyjne w celu włączenia stablecoinów do metod dokonywania powszechnych płatności.

Wydaje się, że Visa i Mastercard przespały rewolucję technologiczną i nie nadążają za zmianami. Owszem próbują działać na polu kryptowalut ale ich oferta sprowadza się do przepływów walut fiducjarnych na i z giełd kryptowalutowych a to stanowczo za mało na dzisiaj.

Ich strata, jednak dowodzi to starej prawdzie, że „tłuste koty” nie są dostatecznie zmobilizowane do ścigania się z głodnymi. Oby tylko nie przeszkadzały.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze