2 miliardy dolarów obrotu BTC Futures | Kto się tak rozpędził?

2 309

Liczba kontraktów futures na bitcoiny (BTC) w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wzrosła do ponad 2 miliardów dolarów. Co ciekawe, Skew Markets donosi, że drugą pozycję w szeregu kontraktów futures na bitcoiny osiągnęła…

Giełda OKEx – „Nowy świt” BTC Futures

Według danych zebranych przez Skew Markets, które notowały wczoraj kontrakty OKEx BTC, łączna wartość transakcji BTC Futures w ciągu ostatnich 24 godzin na OKEx przekroczyła we środę psychologiczną granicę 2 miliardów dolarów. Wyniki prezentowane przez skew zmieniają się dosłownie kilka dni po dodaniu OKEx do zestawień. Giełda niemal natychmiast przewyższyła takich gigantów, jak Binance, bitFlyer czy Huobi.

Czy Futures to zbawiciel rynku bitcoina?

Już w ostatnim wpisie mogliście przeczytać, że w kontekście Bitcoin Futures dzieje się coś niesamowitego. Jeżeli chodzi o Bakkt, kontrakty odnotowują praktycznie jedno ATH za drugim w kontekście wolumenu obrotu:

Patrząc na codzienne wykresy świecowe, kurs BTC wydaje się być nastawionym na przebijanie kolejnych poziomów oporu w nadchodzących dniach. Byki zaczęły przejmować kontrolę nad rynkiem, gdy cena odbiła się od poziomu wsparcia na poziomie 6 500 USD w dniu 24 listopada, by znaleźć się na poziomie 7 100 USD. To oznacza, że po raz pierwszy od czasu dotknięcia 10 000 USD w październiku, wykres bitcoina pokazał trzy zielone świece z rzędu.

Rynek bitcoina pozostaje chwiejny. Kurs BTC znajdował się w tendencji spadkowej od czasu wzrostów w połowie roku w 2019 r. Od 2018 r. wycena BTC przekroczyła wyczekiwany próg 10 000 USD. Jednakże niedawna inicjatywa niedźwiedzi była jak dotąd najsilniejszym spadkiem w tym roku. Zaistniałe okoliczności mogły wystraszyć HODLerów. Sprzedawali oni swoje cyfrowe zasoby, gdy tylko BTC ustanowiło nowy poziom wsparcia poniżej 9 000 USD.

kurs bitcoina btc futures
Wykres kursu Bitcoina na Coinbase od Trading View

Warto w tym miejscu przypomnieć o halvingu Bitcoina, który będzie miał miejsce w maju przyszłego roku. Optymisci twierdzą, że to wydarzenie spowoduje wzrost kurs BTC, a w konsekwencji zwiększy wydajność rynku kryptowalut. Ich oponenci spekulują jednak, że zmniejszenie nagrody za wydobycie o połowę nie wpłynie na cenę BTC.

Jaka jest Wasza opinia?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze