18-sta najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie indeksuje kryptowaluty

Jeden z największych serwisów informacyjnych w Chinach i na świecie uruchomił indeksy kryptowalut w swojej aplikacji mobilnej. Według rankingu Alexa Sina Finance to 18-sta najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie.

Indeksy kryptowalut w Chinach

3 lipca, Sina Finance, główny dostawca treści o tematyce finansowej w Chinach zaczął wspierać Bitcoina i inne waluty cyfrowe w swojej aplikacji mobilnej. O tej wiadomości donosi nam cnLedger wraz ze zrzutem ekranu z aplikacji.

Nowo wprowadzona funkcjonalność informuje nas o aktualnych kursach kryptowalut, zawiera wykresy świecowe, jak i również najnowsze wiadomości z kryptowalutowego światka.

Niestety kryptowalutowe indeksy widnieją tylko i wyłącznie w aplikacji mobilnej, nie znajdziemy ich, przynajmniej na razie w wersji desktop serwisu.

Dlaczego zawiadamiamy Was, wydawałoby się o takich błahostkach? Przecież każda finansowa jednostka prędzej czy później zacznie akceptować bądź w jakiś sposób wspierać kryptowaluty, czyż nie?

Powód jest jeden – według rankingu Alexa, Sina Finance to 18 najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie. 

Co więcej, Sina to nie tylko portal informacyjno-finansowy, to cała korporacja zatrudniająca ponad 63 tysiące pracowników. Na rynku działają już ponad 20 lat w obszarze mobilnym, mikroblogingu i informacji.

Jeszcze mniej kryptowalut w Chinach

Jak pewnie większość z Was wie, Chiny nie są przychylne kryptowalutowej ekonomii od dawien dawna. Jednakże pojawiło się “Zielone światło dla inwestorów kryptowalut w Chinach”, koniecznie to sprawdźcie.

Ponadto warto przypomnieć sobie o skutkach, jakie niesie za sobą wojna handlowa między USA a Chinami z korzyścią dla Bitcoina. Więcej na ten temat dowiecie się z tego artykułu – “Płynie Tether, płynie po chińskiej krainie…”.

Pozostają nam jeszcze dwie informacje, które warto przytoczyć, a które łatwo było przeoczyć w dzisiejszym szumie informacyjnym. Pierwszą z nich to dywersyfikacja górników kryptowalut z Chin do Stanów Zjednoczonych – presja, zakazy, wojna handlowa.

Ostatnia, bardzo smutna informacja dotyczy WeChata, wielowymiarowej aplikacji służącej Chińczykom do płatności, wymiany wiadomości czy robienia zakupów. Bank Ludowy Chin (PBoC) nakazał zmianę regulaminu aplikacji, z którą wiąże się zablokowanie transakcji kryptowalutowych przy użyciu WeChata.

Co sądzicie o indeksach kryptowalut wprowadzonych przez Sina Finance? Czy to ma jakieś znaczenie? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze