Zielone światło dla inwestorów kryptowalut w Chinach | „Posiadanie Bitcoina jest legalne w Chinach”

Jeden z ekspertów Banku Chin podzielił się z mediami swoją interpretacją tamtejszego prawa. W skrócie: posiadanie Bitcoina jest legalne w Chinach.Bitcoin w Chinach

Chiny nie są szczególnie pozytywnie nastawione ku kryptowalutom, Bitcoin Ban nadal obowiązuje, a wszelka działalność z nimi związana jest piętnowana. Jednakże zdarzają się i tacy, którzy interpretują przepisy w sposób akceptujący posiadanie BTC wobec prawa.

Jednym z nich jest Xiao Wei, członek rady stowarzyszenia badawczego nad prawami Banku Chin. Twierdzi on, że mimo zakazu, Bitcoin Bana, można go bezpiecznie przechowywać, nie będąc posądzonym o nielegalną aktywność bądź przestępstwo.

Xiao potwierdza, że chiński system prawny zdecydowanie zakazuje ICO, choć z innej perspektywy ponoć klasyfikuje posiadanie kryptowalut jako legalne. Czytamy w chińskiej prasie BJNews:

W 2013, Chiny wydały jasną definicję wobec legalności Bitcoina samego w sobie: szczególna własność wirtualna, której status jest klasyfikowany jako “property” [“własność majątkowa”]. Ogólne zasady prawa cywilnego, wdrożone 1 października 2017, potwierdzają, że wirtualna własność jest chroniona przez chińskie prawo.

Xiao Wei przeanalizował to, bazując na tym [na powyższym zapisie], posiadanie Bitcoina jest legalne w Chinach.Wyrok za kryptowaluty

Xiao informuje również o tym, że handel, trading OTC nie jest przestępstwem czy też nadużyciem w świetle prawa. Taka ekspertyza, wydana przez członka jednej z rad Banku Chin daje nadzieje tamtejszym inwestorom kryptowalut, jak i rzuca zielone światło.

Nie zmienia to jednak faktu, iż, wedle danych BJNews: z każdym kolejnym rokiem przybywa coraz to więcej wyroków sądowych związanych z “Bitcoinem”. Obecnie wykonano 461 takich wyroków.

Z prawem bywa tak, że wielu z ekspertów wyraża odmienną opinię wobec niego, w końcu stąpamy po bardzo cienkiej granicy między legalnością, a wykroczeniem. Wang Deyi, inny ekspert dla przykładu twierdzi:

Transakcje Bitcoin w Chinach naruszają narodową politykę regulacyjną, a transakcje OTC oparte na Bitcoinie jest trudno uznać w ujęciu prawnym.Chiny to w końcu jedna z największych gospodarek światowych, gdyby przedefiniowano tamtejsze prawo na korzyść kryptowalut, jakby to wpłynęło na branżę kryptowalut w ogóle? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze