1000 ETH za NFT Meebits #17522

NFT #17522 z kolekcji Meebits został sprzedany za 1000 ETH, czyli 2 142 220 USD (około 8 180 040 PLN).

Wysoka kwota sprawiła, że stworzone przez algorytm cyfrowe dzieło o nazwie #17522 jest obecnie najdroższym NFT z całej serii Meebits.

Co to jest Meebits?

NFT Meebits to kolekcja składająca się z 20 000 unikalnych postaci stworzonych przez algorytm. Niewymienialne tokeny dostępne są w sieci ERC-721. Za stworzenie kolekcji Meebits odpowiadają osoby, które mają na swoim koncie również inną popularną serię NFT: Cryptopunks. Informacje na ich temat tych niewymienialnych tokenów znajdziesz między innymi w artykułach: CryptoPunk | Kupiony za 15 000 USD, sprzedany za 8 000 000 USD, Rzadki CryptoPunk sprzedany na aukcji w Sotheby’s oraz CryptoPunk profilowym zdjęciem Jay-Z.

Wszystko wskazuje na to, że twórcy CryptoPunks po raz kolejny odnieśli sukces, co potwierdza rekordowa wycena pojedynczego NFT z ich nowego projektu.

Rekordowa cena NFT na platformie OpenSea

Rekordowa transakcja została przeprowadzona na platformie OpenSea, gdzie można handlować NFT. Kupujący zapłacił za niewymienialny token Meebits #17522 aż 1000 ETH, co wywołało duże zdziwienie wsród wielu obserwatorów rynku.

Nie dość, że wszystkich NFT z tej serii jest aż 20 000, to średnia cena za pojedyncze dzieło wynosi obecnie mniej niż 4,5 ETH, czyli około 37 187 PLN. Inwestor, który zdecydował się zapłacić za niewymienialny token ponad 222 razy więcej, musi mocno wierzyć w przyszłość rynku NFT. Z drugiej strony ostatnimi czasy nie ma tygodnia, aby jakiś niewymienialny token nie został sprzedany za setki tysięcy dolarów. Często są to NFT, które początkowo można było kupić za naprawdę niewielkie pieniądze lub dostać za darmo, jak w przypadku NFT Twittera (zobacz również: Organizacja założona przez posiadaczy NFT Twittera).

Jeżeli chcesz poznać najważniejsze informacje na temat rynku niewymienialnych tokenów, zapoznaj się z artykułem NFT | Brak wiedzy na ten temat może Cię drogo kosztować.

Inwestujecie w NFT, czy wciąż uważacie, że to jedynie chwilowa moda?

Komentarze