CryptoPunk profilowym zdjęciem Jay-Z

Shawn Corey Carter (czyli popularny raper Jay-Z) zmienił swoje zdjęcie profilowe na Twitterze na grafikę z kolekcji CryptoPunk.

Tym samym muzyk ujawnił, że jeżeli chodzi o rynek NFT, interesuje go nie tylko zarabianie (niedługo zostanie przeprowadzona aukcja NFT związanego z jego debiutanckim albumem), ale również kolekcjonowanie cyfrowej sztuki.

NFT należący do Jay-Z

Zmiana zdjęcia na grafikę z kolekcji CryptoPunk zasugerowała internautom, że Jay-Z jest faktycznym właścicielem odpowiadającemu jej NFT. Wielu z nich zaczęło wysyłać na związany z nim adres różne niewymienialne tokeny. Co ciekawe, jeżeli adres ethereum, na którym znajduje się obecnie CryptoPunk, rzeczywiście należy do bogatego muzyka (Jay-Z zajął 2141 miejsce na liście miliarderów 2021 magazynu Forbes), to obecnie znajduje się na nim niewiele ponad 160 dolarów.

Chociaż NFT znajdujący się w zdjęciu profilowym rapera nie jest (przynajmniej na razie) cenniejszy niż rzadki CryptoPunk sprzedany na aukcji w Sotheby’s, który został sprzedany za 11,8 milionów dolarów, to jeżeli muzyk zdecydowałby się go sprzedać i potwierdził, że to on jest właścicielem, z pewnością mógłby uzyskać dobrą cenę. Płacenie milionów dolarów za NFT z serii CryptoPunk pomału przestaje zaskakiwać, co widać na opisywanym w marcu przykładzie CryptoPunk | Kupiony za 15 000 USD, sprzedany za 8 000 000 USD.

Reasonable Doubt jako NFT

Płyta zatytułowana „Reasonable Doubt” była pierwszą w dorobku muzyka. Krążek ukazała się w 1996 roku i znalazło się na nim 14 utworów. Wśród gościnnych muzyków znaleźli się między innymi Notorious B.I.G., Mary J. Blige oraz Foxy Brown. Krążek został uznany za jeden z 500 albumów wszech czasów (ranking magazynu „Rolling Stone” z 2003 roku).

Jakiś czas temu Jay-Z zlecił artyście Derrickowi Adamsowi przygotowanie animowanego NFT, który będzie nawiązywał do okładki debiutanckiej płyty. Tak powstał Heir to the Throne, który zostanie zaprezentowany w Sotheby’s New York oraz Decentraland (zobacz również: kolejny rekord ceny za wirtualną działkę), gdzie będzie można składać oferty na jego zakup. Cena wywoławcza wyniesie 1000 dolarów.

CryptoPunkjay-z
Komentarze (0)
Dodaj komentarz