Poznaj Mennice Austriacką – europejskiego lidera na rynku metali szlachetnych

Mennica Austriacka, znana także jako Münze Österreich, to renomowana instytucja numizmatyczna oraz producent klasyka wśród monet bulionowych – Wiedeńskiego Filharmonika. Firma na całym świecie znana jest z pierwszorzędnej obróbki metali szlachetnych i produkcji monet. Od ponad ośmiuset lat stoi na czele europejskiego rynku numizmatycznego. Odkryj  historię, tradycję oraz sposób działania tej wyjątkowej mennicy, dzięki prelekcji Leszka Koprowicza, która odbyła się na GoldUp we Wrocławiu. Wystąpienie dostępne jest już online!

Leszek Koprowczi to ekspert grupy FlyingAtom, odpowiedzialny za spółkę zajmującą się obrotem metali szlachetnych – FlyingAtom.Gold. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości, od 2016 roku związany z rynkiem metali szlachetnych. Według Leszka Mennica Austriacka to lider nie tylko europejskim, ale i światowy w produkcji złota inwestycyjnego. Za najładniejszą monetę bulionową Leszek, uznaje produkowanego przez Mennice Austriacką – Wiedeńskiego Filharmonika. Prelegent nie ukrywa sympatii do przedstawianej mennicy, dlatego mamy okazję wysłuchać historie austriackiej firmy, która opowiadana jest przez pasjonata. Cała prelekcja trwa nieco ponad 20 minut i przepełniona jest danymi, cytatami czy historycznymi ciekawostkami. Nie oznacza to, że zabraknie konkretnej wiedzy. Padają informacje na temat tego, jaki jest roczny wolumen sprzedaży Wiedeńskiego Filharmonika czy złotych sztabek. Dlatego wystąpienie Leszka to idealna propozycja dla miłośników nie tylko metali szlachetnych ale, także historii oraz sztuki. Jeżeli interesuje Cię, któraś z tych dziedzin to ten materiał jest stworzony dla Ciebie!

GoldUp

To już trzecie nagranie ze spotkania GoldUp, które jest dostępne online. Na kanale FlyingAtom Gold znajdziecie, również wystąpienia Renaty i Nestora. Od Renaty Lenik usłyszycie o wpływie pandemii na rynek złota w Polsce, natomiast Nestor Zimny odkrywa przed widzami praktyczne aspekty inwestycji w złoto. GoldUp to bezpłatne spotkania miłośników metali szlachetnych. Pierwsza edycja miała miejsce 17 czerwca we Wrocławiu. Spotkania GoldUp oferują unikalne prelekcje, prowadzone przez praktyków, przyjazną atmosferę, która sprzyja networkingowi oraz swobodnemu dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Kolejna edycja zaplanowana jest już na wrzesień tego roku – szczegóły pojawią się na GoldUp.

Zapraszamy do zapoznania się z video relacją z GoldUp | Wrocław. 

Jesteś zainteresowany zakupem srebra lub złota inwestycyjnego? Sprawdź ofertę FlyingAtom.Gold!
Komentarze