Wrocławskie spotkanie GoldUp za nami. Będą kolejne edycje!

17 czerwca we Wrocławiu, a dokładnie w Hotelu Mercure odbyło się spotkanie miłośników metali szlachetnych. Był to pierwszy wrocławski meetup poświęcony metalom szlachetnym i inwestycjom. Przygotowaliśmy dla Was relację z tego bezpłatnego wydarzenia!

GoldUp Wrocław

Organizatorzy zgodnie z zapowiedziami przygotowali dla uczestników eventu trzy prelekcje. Pierwszy temat o praktycznym aspekcie inwestycji w złoto przedstawił Nestor Zimny z grupy FlyignAtom.gold. Od Nestora uczestnicy usłyszeli m.in. o właściwościach złotych monet i sztabek inwestycyjnych, procesie odsprzedaży czy weryfikacji poszczególnych produktów. Podczas swojego  wystąpienia Nestor był zasypywany gradem pytań, na które z ogromną przyjemnością odpowiadał zaciekawionym słuchaczom. 

Prezentacja Nestor Zimny
Prezentacja Nestor Zimny

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na omówienie wyjątkowo ciekawego tematu. Renata Lenik w swoim wystąpieniu przedstawiła zmiany jakie wniosła pandemia na rynek złota. Prezentacja Renaty przepełniona była wykresami i danymi, które świetnie ilustrowały wpływ pandemii na rynek złota w naszym kraju, jak i na całym świecie. Prezentowane przez Renatę slajdy, momentalnie były uwieczniane przez uczestników wydarzenia za pomocą ich smartfonów.

Prezentacja Renata Lenik
Prezentacja Renaty Lenik

Po dwóch wystąpieniach przewidziana została przerwa kawowa, podczas której uczestnicy mieli czas na Networking, do którego nie trzeba było nikogo namawiać. W trakcie przerwy organizatorzy przygotowali, również  “Złoty Konkurs”. Jak przystało na wydarzenie poświęcone metalom szlachetnym, do zdobycia była jednogramowa sztabka złota. Miłośnicy metali szlachetnych mogli również skorzystać ze specjalistycznego spektrometru. Za jego pomocą dokonywali dokładnego pomiaru zawartości metali szlachetnych w biżuterii, monetach i innych cennych produktach.

W konkursie można było wygrać złotą sztabkę

Networking trwał w najlepsze, dlatego organizatorzy postanowili dostosować się do potrzeb uczestników i przedłużyć przerwę o kolejnych kilkanaście minut. Gdy znów udało się zebrać wszystkich w skupieniu, swoją prelekcję rozpoczął Leszek Koprowicz. Leszek opowiedział o europejskim liderze na rynku metali szlachetnych – Mennicy Austriackiej. Odbiorcy mogli posłuchać o historii i filozofii mennicy oraz o produkcji jednej z najpopularniejszych na świecie złotych monet – Wiedeńskim Filharmoniku.
Tym akcentem zakończyła się oficjalna część wrocławskiej edycji GoldUp, po której uczestnicy rozmawiali wspólnie jeszcze długie minuty.

Podczas GoldUpu można było skorzystać ze spektometru.

Kolejne edycja GoldUp

Wrocławska edycja to dopiero początek serii spotkań GoldUp. Organizatorzy zaplanowali już kolejne spotkania. Docelowo GoldUp ma odbywać się we wszystkich największych polskich miastach. Specjalnie dla Was dowiedzieliśmy się, że kolejnego spotkania możemy się spodziewać w Katowicach na przełomie września i października tego roku. Zaobserwuj profil GoldUp, aby nie przegapić spotkania z praktyczną wiedzą w Twoim mieście.

Jesteś zainteresowany zakupem srebra lub złota inwestycyjnego? Sprawdź ofertę FlyingAtom.Gold!
Komentarze