VanEck i ProShares wycofały wnioski o ETF na ethereum

2 860

VanEck złożył kilka dni temu dokumenty do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zatwierdzenie ETF na ethereum. Nie dalej jak wczoraj firma podjęła jednak decyzję, aby wycofać wniosek. Na ten sam ruch zdecydowało się ProShares.

W najnowszym zgłoszeniu VanEck czytamy:

„Poprawka dotyczy VanEck Ethereum Strategy ETF […]. Żadne papiery wartościowe nie zostały sprzedane […], a Fundusz postanowił nie kontynuować oferty tej serii w tym czasie.”

Inny zarządzający aktywami, ProShares, również zdecydował się nie realizować funduszu ETF:

„Poprawka dotyczy ProShares Ether Strategy ETF, nowej serii funduszu powierniczego. Fundusz wycofuje Poprawkę, ponieważ postanowił nie kontynuować procesu rejestracji dla nowej serii z nią związanej. “

Zostało to ujawnione w piątek w cytowanych wyżej zgłoszeniach SEC. Komisja powtórzyła, że ​​firmy zdecydowały się nie rejestrować swoich funduszy giełdowych opartych na etherze.

To zaskakujące?

To była zaskakująca wiadomość dla wielu członków społeczności ETH. Zwłaszcza, że ​​wyżej wymienione wnioski o uruchomienie „Ethereum Strategy ETF” oraz „Ether Strategy ETF” złożono w ubiegłą środę:

Obydwa fundusze ETF miały na celu zwiększenie ekspozycji na Ether [ETH] poprzez inwestowanie w kontrakty futures wraz z innymi produktami giełdowymi. Gdyby nie fakt, że wnioski zostały wycofane, dołączyłyby do grona prawie 21 zgłoszeń ETF, które zostały przedłożone Komisji tylko w tym roku. Chociaż powód, dla którego firmy wycofują swoje aplikacje, nie jest jasny, warto zauważyć, że podmioty te złożyły również pakiety dokumentów z nadzieją na zatwierdzenie ETF na bitcoin.

Przewodniczący SEC Gary Gensler zasugerował niedawno, że byłby bardziej otwarty na akceptowanie ETF opartych na kontraktach futures na kryptowaluty, a nie w drodze bezpośredniej na nie ekspozycji. Stworzyło to nową nadzieję na uruchomienie instrumentów tego rodzaju w USA po latach obniżonego sentymentu spowodowanego przez falę odrzuceń ETF-owych wniosków przez Komisję.

Mniej więcej w tym czasie VanEck złożył osobny wniosek odnośnie ETF na BTC, biorąc pod uwagę wspomniane uwagi Genslera. Jednak do tej pory, żaden z wniosków o ETF-y na BTC i ETH nie został jednak zatwierdzony.

Może Cię zainteresować:

Komentarze