Stracił dostęp do 10 milionów DOGE z 2016 roku | Czy udało mu się odzyskać środki?

Emerytowany kierowca ciężarówki stracił dostęp do swojego portfela zasobnego w 10 milionów DOGE wartych 3 miliony dolarów. Na ratunek przybyła firma specjalizująca się w odzyskiwaniu środków i…

Środki zostały odzyskane!

Przedstawiciele firmy świadczącej usługi odzyskiwania dostępu do portfeli kryptowalut twierdzą, że dokonali niemożliwego – odzyskali dostęp do portfela, który zawierał 10 milionów DOGE, a do którego właściciel nie mógł dostać się od 6 lat.

Eksperci KeychainX poinformowali, że skontaktował się z nim emerytowany kierowca ciężarówki, który w 2015 kupił ogromną liczbę dogecoinów za około 1500 USD. W miarę upływu czasu wartość cyfrowych monet wzrosła ponad 2000 razy – do ponad 3 milionów dolarów.

Kod PIN do androidowego portfela kierowcy miał 12 cyfr. Zdaniem przedstawicieli firmy, złamanie kombinacji cyfr było niesamowicie trudne. Zespół KeychainX zabrał się do pracy, prosząc właściciela o podanie cyfr, które miały znaczenie dla właściciela – na przykład rok jego urodzenia. Następnie przeanalizowali portfel pod kątem oceny rodzaju zastosowanego szyfrowania.

Przeprowadzono niekończący się zakres eksperymentów — a potem nastąpił przełom: dostęp do portfela został odzyskany.

Przełomowy moment

Jedną z największych trudności dla KeychainX było zapewnienie, że fundusze w portfelu zostały bezpiecznie przeniesione. Ponieważ portfel datuje się na sześć lat, zespół oszacował, że synchronizacja zajmie kilka dni.

Najbardziej newralgicznym momentem było przeprowadzenie małej transakcji testowej, aby upewnić się, że DOGE z portfela bezpiecznie dotrze do nowego miejsca przeznaczenia.

Podjęto również dodatkowe środki ostrożności, aby upewnić się, że nie zainstalowano keyloggerów, które mogłyby spowodować zniknięcie funduszy.

Robert Rhodin, dyrektor generalny KeychainX, powiedział, że zachwycony inwestor DOGE nie posiadał się ze szczęścia z powodu odzyskania środków: „Utrata PIN-u do portfela nie jest takie zła pod warunkiem, że uda ci się go otworzyć lata później, może to zmienić życie. Tym razem tak właśnie się stało.”

KeychainX

KeychainX został wprowadzony na rynek w 2017 roku i specjalizuje się w odzyskiwaniu utraconych kryptowalut z portfeli mobilnych, sprzętowych i software’owych. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy eksperci z tej firmy odzyskali dostep do ponad 100 portfeli. Specjalizują się głównie w odzyskiwaniu bitcoina i etheru.W przeszłości „uratowali” BTC z 2013 roku i ETH, które sięgały czasów przedsprzedaży w 2015 roku.

Przedstawicielstwo firmy twierdzi, że jej niestandardowe oprogramowanie jest 1000 razy szybsze niż zwykłe narzędzia, jeśli chodzi o odzyskiwanie kluczy – i że jest to jedyna publicznie zarejestrowana firma działająca w tej branży.

„Powtarza się opinia, że ​​20% bitcoinów jest straconych na zawsze, wierzymy, że te bitcoiny tylko czekają na odkrycie”.

Więcej informacji na działań KeychainX przeczytasz tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze