Solana: Księżyc jest zdecydowanie za nisko
Solana (SOL) ma coraz większy apetyt na wzrosty. Nie zwracając zupełnie uwagi na wypełniony spadkami tydzień, SOL wskoczyła na 6 miejsce zestawienia aktywów cyfrowych o największej kapitalizacji.
Przed zbliżającym się weekendem inwestorzy mają nadzieję, że niedźwiedzi epizod z ostatnich kilku dni szybko zostanie zapomniany. W ciągu zaledwie jednego dnia cały rynek kryptowalut stracił ponad 11% swojej całkowitej kapitalizacji. Spadało wszystko, ale nie Solana
Pomimo zawirowań na wykresach cen większości projektów krypto, Solana wciąż rośnie. Według danych Coingecko, obiecujący blockchain odnotował najlepsze wyniki z 10 najlepszych kryptowalut w ciągu ostatnich 7 dni, zwiększając swoją wycenę o 86,9%.
To wystarczyło, aby SOL, token Solany, wyprzedził XRP w rankingu kryptowalut i po raz pierwszy zajął 6 miejsce na liście.
Solana: Księżyc to za mało
Patrząc na wykres, cena Solany przewyższa wszelkie oczekiwania. Jej wzrost jest niemal paraboliczny i ma miejsce właściwie od początku sierpnia przy coraz większych cotygodniowych świecach.
W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena SOL utrzymuje się na poziomie powyżej 200 USD:
Fundamenty są mocne
Nie dalej jak w zeszłym tygodniu Solana była w stanie zamienić się miejscami z Dogecoin. Umocnienie pozycji powyżej XRP jest dla Solany ważnym kamieniem milowym. Przyspieszony wzrost odzwierciedla optymizm spekulantów i inwestorów, którzy są pewni trwałej aprecjacji tokena.
Ten wzrost pokazuje również doskonałe fundamenty, które niesie ze sobą ten blockchain. Obecnie zyskuje popularność wśród najlepszych programistów dApp ze względu na wysoką wydajność i skalowalność. Kolekcje NFT, takie jak Degenerate Ape Academy, wybrały Solanę zamiast starszych konkurentów, takich jak Ethereum. Ponadto całkowity wolumen zablokowany na platformach DeFi działających na Solanie przekracza 7,5 mld USD.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.