Ledger dodaje funkcję śledzenia DeFi

3 477

Użytkownicy i programiści szukają sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i informacji po roku zmienności i niepewności. Podczas tej zmiany twórca portfela sprzętowego Ledger ogłosił nową integrację umożliwiającą użytkownikom śledzenie wartości ich aktywów.

Ledger będzie pokazywał aktualne wartości aktywów

Ledger i Merlin, narzędzie do śledzenia portfela zdecentralizowanych finansów (DeFi), ogłosili 13 grudnia nowe partnerstwo w celu udostępnienia użytkownikom Ledger Live analiz wydajności DeFi na żywo. Aplikacja, która łączy się z zimnymi portfelami Ledgera, obsługuje ponad 5 milionów użytkowników.

Nowo zintegrowany tracker DeFi łączy ponad 1000 protokołów DeFi w dziesięciu sieciach blockchain. Użytkownicy będą mieli dostęp do wskaźników wydajności oraz raportów zysków i strat, a także zagregowanych raportów zużycia gazu i obliczonych zysków.

Bardziej bezpieczne rozwiązanie

Elie Azzi, współzałożyciel i dyrektor ds. produktu Merlin by VALK, powiedział Cointelegraph, w jaki sposób te zebrane dane pomagają inwestorom lepiej poruszać się po wszystkim, co mają do dyspozycji.

„Wyzwaniem jest dla nich skompilowanie wszystkich danych handlowych bez wielokrotnego łączenia się z każdą platformą, co może narazić ich na ryzyko”.

Azzi kontynuował, mówiąc, że główne włamania i skandale z ostatniego roku pokazały nam, że przestrzeń kryptowalutowa została naruszona od początkowej decentralizacji.

Ponieważ przestrzeń się rozwija, zarówno użytkownicy, jak i firmy chcą przywrócić decentralizację z przejrzystością jako podstawę działania.

„Nigdy nie było silniejszego argumentu przemawiającego za DeFi oraz za otwartymi, przejrzystymi i pozbawionymi braku zaufania rozwiązaniami, na których kryptowaluty zawsze były zasadniczo budowane.”

Dodatkowe profity od Ledger

Dodatkowo, nowa funkcja Merlin pozwoli inwestorom pobierać opłaty i nagrody od dostawców płynności bezpośrednio z poziomu interfejsu, bez konieczności opuszczania platformy.

Jean-François Rochet, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego w firmie Ledger, powiedział, że wszystkie te nowe integracje pomagają usprawnić wrażenia użytkownika.

Pokłosie upadku FTX

Po upadku FTX wielu użytkowników w przestrzeni kryptowalutowej zaczęło szukać portfeli sprzętowych w ramach swojej strategii, aby zapewnić większe bezpieczeństwo swoich aktywów. Trezor, dostawca portfeli sprzętowych, odnotował 300% wzrost przychodów ze sprzedaży po incydencie.

Wielu głównych graczy w przestrzeni, takich jak dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao i współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zachęcało do samoopieki nad swoimi aktywami w ciągu ostatniego miesiąca. Binance Labs dokonało również strategicznej inwestycji w firmę zajmującą się portfelami sprzętowymi i zamierza poprowadzić nadchodzącą rundę finansowania Serii A.

Komentarze