SBF przyznał się! FTX upadł z jego winy.

Współzałożyciel FTX, SBF (Sam-Bankman Fried), udzielił niejednoznacznych odpowiedzi na pytania dotyczące mieszania funduszy użytkowników, inwestowania w The Block i nie tylko podczas niedawnej rozmowy na Twitterze prowadzonej przez Autism Capital.

SBF nie prowadził księgowości

W odpowiedzi na pytanie dotyczące złego zarządzania funduszami użytkowników, Sam odpowiedział, że od 6 do 10 listopada przyglądał się wszystkiemu, co się działo, jednak dostęp do jego danych został odcięty po tym, jak ogłosił upadłość. „Nie mogę teraz wrócić i zająć się księgowością. Nie przeprowadziłem formalnej księgowości aż do szóstego” – powiedział Bankman.

Pomimo niepewności co do liczb, mówi, że jest odpowiedzialny za kryzys w FTX. „Ponosiłem ostateczną odpowiedzialność w tym sensie, że byłem ostatecznie odpowiedzialny”.

„Nie chciałem marnować czasu 50 przedstawicieli”

Zastępca redaktora naczelnego Coindesk @0x_tracy zapytał, dlaczego nie chce rozmawiać z kongresem, skoro ostatnio udzielał wielu wywiadów w mediach. Na ten temat współzałożyciel FTX powiedział: „Nie chciałem rozmawiać z kongresem, ponieważ nie chciałem marnować czasu 50 przedstawicieli”.

@0x_tracy nie była jednak zadowolona z odpowiedzi, jak później powiedziała: „Powiedział, że nie ma nic przeciwko marnowaniu czasu opinii publicznej, ale nie chce marnować czasu około 50 przedstawicieli”.

Bankman-Fried dodał, że działania paparazzi utrudnia mu teraz podróżowanie i nie planuje przemawiać na nadchodzącej rozprawie w Senacie. Potwierdza jednak, że jest otwarty na dyskusję, jeśli władze uznają to za ważne.

Wcześniej Komisja Bankowa Senatu USA nakazała Samowi Bankmanowi-Friedowi stawienie się przed nią 14 grudnia w celu zbadania upadłości jego firm kryptograficznych, w przeciwnym razie zostałby wezwany do sądu.

W ogniu pytań

Zapytany, czy Tether kiedykolwiek pożyczał pieniądze firmie Alameda, Sam powiedział, że mają normalne stosunki zawodowe i nie był świadomy, że kiedykolwiek to robili.

Ponadto przyznał, że niewiele wie o Moonstone i Silvergate, ponieważ nie jest osobą, która może podać „większość szczegółów na temat emisji tokenizowanych akcji FTX”.

Chociaż Sam nie potwierdza, czy bahamskie organy regulacyjne zmusiły FTX do ujawnienia wypłat. Jeśli chodzi o to, czy środki użytkowników zostały odpowiednio przypisane do odpowiednich kont, potwierdził, że tak nie było.

https://twitter.com/AutismCapital/status/1602334305681739776?s=20&t=-DOrC_ru2Y7Sq2T3YJqjUw

Bankman-Fried nie odpowiedział jednak na ostatnie pytanie, dlaczego finansował The Block. W wyniku swojego dylematu w ostatniej chwili współzałożyciel FTX spotkał się z krytyką ze strony użytkowników Twittera: „Ludzie, słuchałem tego klauna dużo przez ostatni miesiąc i to pytanie o @TheBlock__ wkurzyło go bardziej niż cokolwiek, co słyszałem. Tam, gdzie jest dym, jest ogień. Jakie inne serwisy informacyjne zarabiały pieniądze????”

Warto zauważyć, że 13 grudnia Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przeprowadzi przesłuchanie w sprawie SBF, na którym wirtualnie będzie obecny były dyrektor generalny FTX.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze