Alameda finansowała crypto witrynę The Block?

2 839

Witryna Crypto Media The Block była potajemnie finansowana przez ostatnie dwa lata przez Alameda Research Sama Bankmana-Frieda.

Dyrektor generalny The Block, Michael McCaffrey, natychmiast zrezygnował ze stanowiska po ujawnieniu pożyczek, a także ustąpił z zarządu The Block. Firma powiedziała, że ​​nikt w firmie nie miał wiedzy o pożyczkach, z wyjątkiem McCaffreya.

Alameda brała pieniądze od SBF

Według The Block McCaffrey otrzymał trzy pożyczki na łączną kwotę 43 milionów dolarów od 2021 do tego roku. Pierwsza pożyczka wyniosła 12 milionów dolarów w 2021 roku i miała pomóc wykupić innych inwestorów w firmie medialnej, kiedy to McCaffrey objął stanowisko dyrektora generalnego. Druga, za 15 milionów dolarów w styczniu przeznaczona była na finansowanie codziennych operacji. Trzecia za 16 milionów dolarów na początku tego roku, za którą McCaffrey kupił osobistą nieruchomość na Bahamach.

Redakcja nie miała wiedzy o finansowaniu

„Nikt w The Block nie miał wiedzy na temat tego układu finansowego oprócz Mike’a” – powiedział Moran, dyrektor ds. przychodów The Block. „Z naszego własnego doświadczenia wynika, że ​​nie widzieliśmy żadnych dowodów na to, że Mike kiedykolwiek próbował niewłaściwie wpływać na redakcję lub zespoły badawcze, szczególnie w relacjach z SBF, FTX i Alameda Research”.

Bankman-Fried, znany jako SBF, jest założycielem i byłym dyrektorem generalnym FTX, giełdy kryptograficznej, która ogłosiła upadłość w zeszłym miesiącu po tym, jak CoinDesk ujawnił niezwykle bliskie relacje między FTX i Alameda, firmą handlową powiązaną z FTX.

W piątkowym tweecie McCaffrey powiedział, że na początku 2021 roku firma była w poważnych tarapatach i „jedyną opcją, która się pojawiła”, było skorzystanie z pożyczki od SBF w wysokości 12 milionów dolarów dla jego holdingu.

SBF nie wpływał na Alamedę

Powiedział, że nie ujawnił nikomu tej pożyczki ani późniejszej pożyczki w wysokości 15 milionów dolarów, ponieważ nie chciał, aby wiedza o pożyczce była postrzegana jako naruszająca obiektywizm relacji Bankman-Fried i jego firm.

McCaffrey dodał, że „nigdy nie próbował wpływać na zasięg FTX, Alameda czy SBF”.

Frank Chaparro, redaktor naczelny w The Block, powiedział w tweecie, że był zaskoczony tą wiadomością, która została przekazana firmie, dodając, że McCaffrey „trzymał każdego z nas w niewiedzy”.

Komentarze