Ripple pójdzie na ugodę z SEC?

2 009

Wciąż krążą pogłoski sugerujące, że dwuletnia bitwa prawna między Ripple Labs a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może dobiec końca już w tym tygodniu.

Wydaje się, że spekulacje na temat potencjalnej ugody pochodziły z 10 grudnia, kiedy to założyciel Cardano, Charles Hoskinson powiedział, że słyszał plotki, że sprawa zostanie rozstrzygnięta 15 grudnia. Dodał rownież: „Ale wiecie, po prostu idziemy dalej. Niezależnie od tego, co się stanie, jest to zdecentralizowany ekosystem”.

Hoskinson powtórzył później w wątku na Twitterze, że były to tylko plotki i niekoniecznie wierzył, że są prawdziwe.

Od tamtej pory pojawiło się wiele komentarzy ze strony społeczności, która wyraziła opinię na temat tego, co oznaczałaby ugoda dla Ripple i szerzej rozumianej branży kryptowalutowej.

W poście na Twitterze z 12 grudnia, pro-kryptograficzny kandydatka do kongresu w Stanach Zjednoczonych, January Walker, napisała, że niekorzystna ugoda z Ripple byłaby „stratą dla całego świata i WEB3”, dodając: „Świat śledzi działania USA, a sposób, w jaki rząd traktuje jednego z nas, pokazuje, jak traktuje nas wszystkich” – powiedziała, wzywając branżę do współpracy.

David Gokhshtein, założyciel firmy medialnej Gokhshtein Media skupionej na technologii blockchain, również skomentował w poście z 10 grudnia, komentując: „Potrzebujemy, aby Ripple wygrał tę sprawę i nie zawierał ugody, co byłoby najgorszym scenariuszem. Ugoda Ripple może nie zapewnić przejrzystości całej branży.”

Tymczasem prawnik ds. kryptowalut, Jeremy Hogan, partner w Hogan & Hogan, w filmie na YouTube z 10 grudnia, mówiąc swoim 157 000 subskrybentom zasugerował, że istnieje kilka możliwych wyników oraz, że jego zdaniem istnieje około 50% szans na wygraną Ripple, ale „szansa 110,6% że coś się wkrótce wydarzy”.

Prawnik przewiduje, że jeśli Ripple wygra, najbardziej prawdopodobnym powodem będzie „nie miał prawnego obowiązku wobec nabywców XRP po sprzedaży, żadnych zobowiązań po sprzedaży, innymi słowy, nie może być umowy inwestycyjnej bez umowy inwestycyjnej”.

„Dowody w sprawie Ripple są jasne, że nie ma trwającego stosunku prawnego między nabywcami Ripple i XRP. Po prostu ich nie ma, a SEC nie rozwiązała tego problemu” – dodał.

Jednak poparł również wcześniejszą prognozę obrońcy i byłego prokuratora federalnego Jamesa Filana z 4 listopada, że ​​sprawa zostanie rozstrzygnięta 31 marca 2023 r. lub wcześniej, nazywając to „proklamacją legalnego Boga”. „Podtrzymuję moje przewidywanie, że sędzia okręgowy Torres rozstrzygnie zarówno wnioski biegłych, jak i wnioski o wydanie wyroku podsumowującego w tym samym czasie – najpóźniej do 31 marca 2023 r.”

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział panelistom na konferencji DC Fintech Week 11 października, że ​​spodziewa się zakończenia sprawy przeciwko firmie w pierwszej połowie 2023 r., ale przyznał, że trudno to przewidzieć.

Wcześniej powiedział, że Ripple rozważy ugodę z SEC pod warunkiem, że XRP nie zostanie sklasyfikowany jako papier wartościowy.

Komentarze