SEGA i Ubisoft zatwierdza blockchain dla gier web3

Oasys zakończył ostatnią fazę swojej sieci głównej, wyznaczając kamień milowy dla firmy blockchain skoncentrowanej na grach web3.

Trzyetapowy proces zakończony sukcesem

Trzyetapowy proces rozpoczął się 25 października, kiedy początkowe walidatory przejęły uruchamianie węzłów i zapewniły stabilną wydajność warstwy 1 Oasys, zwanej także warstwą Hub. Następnie nastąpiła integracja Verse-Layer, która potwierdziła pomyślne zestawienie z Hub-Layer.

Na koniec zintegrowano kluczowe komponenty ekosystemu, aby poprawić wrażenia użytkownika, w tym portal do zarządzania działaniami w ramach ekosystemu Oasys.

Oasys – ekosystem blockchain dla gier web3

Oasys to jeden z kilku ekosystemów blockchain, które rozwinęły się w ciągu ostatniego roku specjalnie ukierunkowane na gry web3.

Podczas gdy w prywatnej sprzedaży tokenów na początku tego roku uczestniczyły takie firmy jak Republic Capital, Jump Crypto, Crypto.com, Huobi, Kucoin, Gate.io, Bitbank i Mirana Ventures, Oasys nawiązała również współpracę z tradycyjnymi gigantami gier.

Oprócz rodzimych firm kryptograficznych, takich jak Yield Guild Games, jej początkowymi walidatorami zostały Square Enix, SEGA, Bandai Namco i Ubisoft.

Tradycyjne firmy to nadal konserwatywny świat

Pomimo tego wotum zaufania, tradycyjne firmy zajmujące się grami pozostają podzielone w kwestii web3. Podczas gdy partnerzy Oasys mogli przyjąć web3 – Bandai Namco założyło nawet w kwietniu fundusz o wartości 25 milionów dolarów dla startupów web3 i metaverse – inne firmy nadal tego unikają.

Integracje Blockchain zostały zakazane na serwerach Grand Theft Auto i Minecraft. Ponadto platformy gier, takie jak Steam, wypowiedziały się przeciwko używaniu NFT. Obawy często dotyczą tego, że NFT mogą być wyzyskiem, a niestabilne ceny mogą wykluczać ludzi z gier.

Są też neutralni

Inni zajęli bardziej neutralne stanowisko. Firma Epic Games udostępnia w swoim sklepie kilka gier typu blockchain, w tym Blankos Block Party, ale nie promuje aktywnie korzystania z technologii blockchain ani NFT.

Czy ten niemały sukces Oasys to początek nowej ery w świecie gamingu? Czy tradycyjne firmy zaufają blockchainowi i od teraz chętniej będą podejmowały współpracę ze startupami ukierunkowanymi na wykorzystanie NFT?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx