Peter Schiff: Wartość bitcoina opiera się o blockchain? To nonsens!

Uwaga, uwaga… (U)znany krytyk bitcoina, Peter Schiff, ponownie zabiera głos. Tym razem twierdzi, że cały mechanizm konsensusu, na którym opiera się blockchain, jest bez sensu. Siedzisz wygodnie? Zaczynamy…

Peter Schiff nie wierzy, że wartość bitcoina opiera się o blockchain

Schiff to znany miłośnik złota i jednocześnie krytyk BTC. Jego wypowiedzi niejednokrotnie nie zostawiały na cyfrowym złocie przysłowiowej suchej nitki, W jego ustach bitcoin był oszustwem, bańką… nie było właściwie okazji, której Schiff by nie wykorzystał, jeżeli chodzi o krytykę BTC. Podobnie jest również i tym razem.

W jednym ze swoich ostatnich tweetów, Schiff podjął próbę zanegowania wartości bitcoina w oparciu o dane sprawdzone i przechowywane w łańcuchu bloków, nazywając mechanizm konsensusu oparty na blockchain nonsensem.

Porównał dane transakcji bitcoin z oceną pracy pracownika na podstawie ilości ziemi wrzucanej z powrotem do dołu, który dopiero przed chwilą został wykopany.

„Pomysł, że wartość bitcoina pochodzi z wcześniejszej pracy wymaganej do zweryfikowania informacji zakodowanych w łańcuchu bloków, jest nonsensem. Jeśli ciężko pracuję, aby wykopać dziurę, a następnie zasypać ją ziemią, jaką wartość tworzy moja praca? Wysiłek, który nie przynosi żadnej wartości, jest bezwartościowy.”


Przeczytaj również:


PoW, PoS i wartość bitcoina

Dyrektor zarządzający Chainstone Labs, Bruce Fenton, częściowo zgodził się ze Schiffem, wskazując inne czynniki, które nadają bitcoinowi wartość. Wyjaśnił, że Schiff miał zapewne na myśli dowód pracy (proof-of-work). Dodał, że coiny działające w oparciu o ten model całkowicie zawiodły. Jedenym wyjątkiem miałby być tutaj bitcoin.

Fenton napisał, że gdyby bitcoin bazował na proof of stake, sam ten czynnik również nie wpłynąłby na postrzeganie BTC jako wartościowego w oparciu o technologię, na której działa.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Może Cię zainteresować:


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze