PayPal kupuje BitGo? | Dobre czy złe wieści?

2 183

W chwili, gdy bitcoin testował 13 000 USD po raz trzeci, za kulisami pojawiły się plotki, jakoby PayPal zamierzał przejąć jednego z największych depozytariuszy aktywów cyfrowych w branży, BitGO.

Bloomber poinformował, że PayPal chce przejąć firmę zajmującą się przechowywaniem aktywów kryptograficznych. W przywołanym komunikacie stwierdza się, że PayPal prowadzi obecnie rozmowy z BitGo Inc.

Anonimowe źródła cytowane w doniesieniach twierdzą, że obie firmy mogą dojść do porozumienia w ciągu kilku tygodni. Historia BitGosięga jeszcze 2013 roku. W 2018 roku firma zebrała 15 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Goldman Sachs i Galaxy Digital.

Plotki następują po ogłoszeniu w tym tygodniu, że PayPal będzie uruchamiać usługi płatności kryptowalutowych od przyszłego roku. Mogło to stać się, w dużej mierze, katalizatorem szybkiego, dwucyfrowego wzrostu ceny bitcoina w ostatnich dniach.

PayPal kupuje BitGo? | Nie wszyscy są zachwyceni

Nie wszyscy są zachwyceni potencjalnym przejęciem BitGo przez PayPal. Pojawiają się obawy dotyczące decentralizacji Wrapped Bitcoin (WBTC), biorąc pod uwagę, że większość Bitcoinów (BTC) zablokowanych w protokole jest przechowywanych w BitGo.

Wczoraj Meltem Demirors, CSO zarządzającego aktywami kryptowalutowymi CoinShares, stwierdziła, że PayPal będzie starał się uruchomić własny stablecoin po tym, jak opuścił stowarzyszenie zarządzające projektem Libra na Facebooku.

Komentarze