PayPal kupuje BitGo? | Dobre czy złe wieści?

W chwili, gdy bitcoin testował 13 000 USD po raz trzeci, za kulisami pojawiły się plotki, jakoby PayPal zamierzał przejąć jednego z największych depozytariuszy aktywów cyfrowych w branży, BitGO.

Bloomber poinformował, że PayPal chce przejąć firmę zajmującą się przechowywaniem aktywów kryptograficznych. W przywołanym komunikacie stwierdza się, że PayPal prowadzi obecnie rozmowy z BitGo Inc.

Anonimowe źródła cytowane w doniesieniach twierdzą, że obie firmy mogą dojść do porozumienia w ciągu kilku tygodni. Historia BitGosięga jeszcze 2013 roku. W 2018 roku firma zebrała 15 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Goldman Sachs i Galaxy Digital.

Plotki następują po ogłoszeniu w tym tygodniu, że PayPal będzie uruchamiać usługi płatności kryptowalutowych od przyszłego roku. Mogło to stać się, w dużej mierze, katalizatorem szybkiego, dwucyfrowego wzrostu ceny bitcoina w ostatnich dniach.

PayPal kupuje BitGo? | Nie wszyscy są zachwyceni

Nie wszyscy są zachwyceni potencjalnym przejęciem BitGo przez PayPal. Pojawiają się obawy dotyczące decentralizacji Wrapped Bitcoin (WBTC), biorąc pod uwagę, że większość Bitcoinów (BTC) zablokowanych w protokole jest przechowywanych w BitGo.

Wczoraj Meltem Demirors, CSO zarządzającego aktywami kryptowalutowymi CoinShares, stwierdziła, że PayPal będzie starał się uruchomić własny stablecoin po tym, jak opuścił stowarzyszenie zarządzające projektem Libra na Facebooku.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze