PayPal opuszcza projekt Libra, a Zuckerberg znów na dywaniku

1 956

Wokół kryptowaluty Facebooka Libra zaczyna dziać się coraz więcej. Tym razem PayPal, czołowy partner oficjalnie opuszcza stowarzyszenie Libra, a Zuckerberg jest znów wzywany na dywanik amerykańskiego kongresu.

Priorytety

Zgodnie z najnowszymi informacjami od Wall Street Journal, PayPal oficjalnie odcina się i opuszcza stowarzyszenie oraz projekt Libra. Czytamy oświadczenie firmy:

PayPal podjął decyzję o rezygnacji z dalszego uczestnictwa w stowarzyszeniu Libra (Libra Association) na razie. [Firma] skupi się na kontynuacji swojej misji, jaką jest zwiększenie dostępu do usług finansowych osobom nie mającym dostatecznego zasięgu sieci.

Wiadomość o opuszczeniu projektu Libra, kryptowaluty Facebooka przez giganta płatności online PayPal poprzedziło kilka innych, niepokojących wieści. Pierwszą było to, że PayPal nie stawił się na zaplanowanym spotkaniu Libra w Waszyngtonie. A zaledwie dwa dni przed powyższym oświadczeniem, Visa i Mastercard również rozważały opuszczenie stowarzyszenia Libra. 

Po oficjalnym, wczorajszym opuszczeniu stowarzyszenia przez PayPal, Libra wydała komunikat na Twitterze:

Rozumiemy, że zmiana jest trudna, i że każda organizacja rozpoczynająca tę przygodę musi ocenić skalę ryzyka i korzyści, jakie wynikną z przyłączenia się do zmiany, jaką obiecuje Libra.

Wypatrujemy pierwszego zebrania Rady Libra w ciągu 10 dni, a informacjami będziemy dzielić się na bieżąco, wraz ze szczegółami na temat 1500 podmiotów, które wyraziły zainteresowanie do uczestnictwa.

Zuckerberg na dywaniku

Negatywne wiadomości dotyczące właściciela jednej z najpotężniejszych firm technologicznych świata zataczają coraz szersze kręgi. 

Mark Zuckerberg już nieraz był przesłuchiwany przez amerykański kogres w związku ze swawolnymi działaniami Facebooka, mogącymi godzić w interesy USA. W sprawie kryptowaluty, nowej waluty Facebooka Libra kongres również wiele razy dopytywał. A z najnowszych informacji wynika, że będzie robić to dalej. 

Dyrektor operacyjny Facebooka, Sheryl Sandberg jest umówiony na spotkanie z amerykańskim kongresem w już październiku. Jednakże, media z San Francisco donoszą, że to spotkanie jest warunkiem stawienia się Zuckerberga przed komisją do stycznia 2020. 

Jednym z głównych tematów, ponoć, o które chce wypytać kongres USA Zuckerberga jest projekt Libra. 

Jak Wy się zapatrujecie na projekt Libra od Facebooka? Czy technologia blockchain ma szansę rozwinąć skrzydła dzięki temu?

Komentarze