13 000 USD za 1 BTC? | Rynek odrzucił kolejny, „okrągły” poziom

Zaczęło się około północy. Dwie godziny później było już po wszystkim. Cena BTC przekroczyła 13 000 USD i osiągnęła 13 217 USD po tym, jak rynek pokonał kluczowe poziomy oporu na poziomie 11900 USD, 12 000 USD i 12500 USD w ciągu ostatnich 48 godzin.

wykres BTC USD (1H) od TradingView

Co mogło być katalizatorem ostatnich wzrostów?

Z pewnością korzystna struktura techniczna, news o PayPal, który umożliwi zakupy kryptowalut oraz rosnący wskaźnik dominacji Bitcoina.

Ogłoszenie PayPal dotyczące kryptowalut zwiększa dynamikę BTC

Przypomnijmy, że PayPal oficjalnie ogłosił, że pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać bitcoina i inne kryptowaluty:

W ciągu ostatniego roku rosły spekulacje na temat potencjalnej integracji PayPala z branżą kryptowalut. Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny PayPal, ostatecznie potwierdził ten fakt w oświadczeniu:

„Chętnie podejmiemy współpracę z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zaoferować nasze wsparcie i znacząco przyczynić się do kształtowania roli, jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości globalnych finansów i handlu”.

Po oświadczeniu PayPal cena Bitcoinów natychmiast wzrosła z około 12 300 USD do 12 900 USD.

Dominacja Bitcoin rośnie

W ubiegłym tygodniu Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż alternatywne kryptowaluty, tokeny zdecentralizowanych finansów (DeFi) i Ethereum.
Analityk techniczny kryptowalut Josh Olszewicz, uważa, że dominacja BTC znajduje się powyżej kluczowej średniej ruchomej. Technicznie sugeruje to, że Bitcoin może w najbliższym czasie nadal osiągać lepsze wyniki niż altcoiny:

„Dominacja BTC z powrotem powyżej 200-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od maja, King Corn powraca”.

BTC wykazuje zwyżkową strukturę wysokich interwałach czasowych

Przez cały październik traderzy zwracali uwagę na korzystną strukturę techniczną Bitcoin w wyższych przedziałach czasowych. Tygodniowy wykres bitcoina wykazał wybicie i przekroczył poprzedni lokalny szczyt osiągnięty w sierpniu:

wykres BTC USD (1W) od TradingView


Dwa miesiące temu BTC osiągnął szczyt 12 468 USD na Binance i spadł poniżej 10 000 USD. Dzisiejszy wysoki wzrost wolumenu spowodował, że cena osiągnęła nowy rekord 2020 roku, który wyniósł 13 217 USD, czyli znacznie powyżej poprzedniego lokalnego szczytu.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze