Notowania firm inwestujących w kryptowaluty wyżej niż sam S&P 500

Goldman Sachs, gigant bankowy z Wall Street, zidentyfikował grupę akcji spółek związanych w ten lub inny sposób z kryptowalutami, które radzą sobie znacznie lepiej niż indeks S&P 500.

W ramach wczorajszej notatki dla inwestorów, analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sachs zwrócili uwagę na 19 amerykańskich akcji, które miały kapitalizację rynkową przekraczającą 1 miliard dolarów i są blisko powiązane z branżą kryptowalut i blockchain.

Więcej niż S&P 500

Stwierdzono, że wiele z tych akcji „radykalnie przewyższyło” szerszy rynek akcji, a firmy te osiągnęły w tym roku średni zwrot w wysokości 43%, czyli ponad trzykrotnie więcej niż 13%, które S&P 500 zyskał w tym samym okresie.

Dwie wiodące spółki to firmy wydobywające kryptowaluty Marathon Digital Holdings i Riot Blockchain, które odnotowały wzrosty odpowiednio o 218% i 151% od początku roku.

Tesla miała również solidny rok, w którym akcje osiągnęły rekordowy poziom 883 USD w styczniu na kilka tygodni przed ogłoszeniem, że zainwestowała 1,5 miliarda USD w bitcoin. W zestawieniu został wymieniony również Facebook , który już od dłuższego czasu interesuje się projektem własnej waluty cyfrowej.

Innym korporacyjnym podmiotem, który uwierzył w bitcoina była firma MicroStrategy, która odnotowała gwałtowny wzrost ceny akcji w połowie kwietnia tuż przed tym, jak sam bitcoin osiągnął rekordowy poziom 65 000 USD. Goldman szacuje, że firma posiada udziały w BTC o wartości około 4,5 miliarda dolarów.

Firma Jacka Dorseya, Square, zainwestowała w bitcoiny 220 milionów dolarów. Inni giganci sektora płatności, którzy mocno skłaniają się ku kryptowalutom, to PayPal, MasterCard i Visa, które oferują pewne formy płatności za aktywa cyfrowe, a nawet handel (w niektórych przypadkach).

Analitycy Goldman zauważyli, że dwa duże banki, BNY Mellon i JPMorgan Chase, przewodziły adopcji łańcucha bloków poprzez uruchomienie usług powierniczych w kontekście kryptowalut, jak również transakcji międzybankowych

Listę uzupełniają: amerykańska giełda Coinbase, operator giełdy Overstock.com, pionier technologii blockchain IBM, producent mikroczipów Nvidia oraz firmy świadczące usługi finansowe InvestView, Broadridge Financial i Ideanomics.

Tu chodzi o znacznie więcej niż tylko inwestowanie w bitcoin i przewidywanie jego potencjalnej ścieżki cenowej…

W ubiegłotygodniowej notatce do klientówd, Dan Ives, analityk w firmie inwestycyjnej Wedbush Securities przedstawił szerszy obraz sytuacji:

„tu chodzi o znacznie więcej niż tylko inwestowanie w bitcoin i przewidywanie jego potencjalnej ścieżki cenowej… Chodzi o potencjalne konsekwencje, jakie krypto, blockchain i bitcoin mogą mieć w korporacyjnym świecie przez następną dekadę”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze