Kupi 111 Tesli pod warunkiem, że Elon Musk doda Bitcoin Cash jako metodę płatności

Pewien australijski YouTuber oświadczył, że kupi 111 Tesli Model 3, jeśli Elon Musk zaakceptuje płatność w kryptowalucie sieci Bitcoin Cash.

Influencer Bitcoin Cash zobowiązał się kupić 111 Tesli Model 3… ale tylko wtedy, gdy dyrektor generalny Tesli Elon Musk zgodzi się od teraz zacząć akceptować BCH dla zakupów Tesli.

Cała sprawa sprowadza się do trzech krótkich filmów, w wyniku publikacji których – zdaniem 1stMil – Tesla może odnotować wzrost sprzedaży. Influencer zaznaczył, że podczas gdy fani bitcoina (BTC) są raczej zainteresowani HODL-owaniem, użytkownicy bitcoin cash (BCS) są gotowi wydawać swoje cyfrowe monety.

„Będziesz cieszyć się niewiarygodnym wsparciem ludzi, którzy faktycznie chcą wydać Bitcoin Cash, a nie ludzi, którzy chcą tylko HODL-ować BTC”.

Bitcoin Cash „walczy o swoje”?

Pod koniec marca społeczność Bitcoin Cash zdawała się być mocno niepocieszona, gdy dowiedziała się, że BCH nie został dodany jako opcja płatności w chwili, kiedy Elon Musk potwierdził, że klienci z USA mogą kupić Teslę za pomocą BTC.

Następnego dnia BCH osiągnęło nowe, najniższe poziomy w historii wobec BTC wynoszące 0,089 BTC.

Nie jest jasne, czy ta najnowsza oferta BCH jest tylko chwytem reklamowym YouTubera, który jest gospodarzem swojego kanału od trzech lat. Możliwość zapłacenia za 111 Tesli przez 1stmil również jest kwestią otwartą, ponieważ portfel pokazany w pierwszym filmie opiewał na około 141 000 USD w BCH, czyli tyle, ile wystarczyłoby (na chwilę publikacji filmów), by kupić tylko trzy Tesle. Na Reddicie 1stMil wyjaśnił, że ze względów bezpieczeństwa celowo nie chce ujawniać sald swoich innych portfeli.

We wcześniejszych filmach influencer wspomina o posiadaniu wielu milionów dolarów w krypto, przewidując, że zarobi 1 miliard dolarów, gdy BCH osiągnie 50 000 dolarów do 2025 roku. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że posiada co najmniej 14,88 miliona dolarów w BCH.

Samochody, które planuje kupić, białe Tesle Model 3 są obecnie sprzedawane w Australii za około 52 000 USD. Nie uwzględniając rabatu ilościowego, oznaczałoby to zakup w wysokości 5,8 miliona USD.

Influencer przyznał, że zamierza wykorzystać pojazdy elektryczne Tesli do nowego projektu biznesowego, którego szczegółów nie może jeszcze ujawnić. Na Reddicie jednak wyjaśnił, że samochody zostaną rozebrane i przystosowane do nowego przeznaczenia: „Powiedzmy, że Tesla modele 3 są sprzedawane w Australii poniżej kosztów. Ich części są warte więcej niż one same w całości”.

To nie pierwszy raz, kiedy zwolennicy BCH zwrócili uwagę Elona Muska na kryptowalutę. 25 marca, w odpowiedzi na tweet Muska, że ​​„Teraz możesz kupić Teslę za pomocą bitcoin”, Kim Dotcom porównał opłaty BCH i BTC, mówiąc, że ten pierwszy „obsługuje rynek masowy, a nie tylko 1%”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze