JP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę

3 840

Bank inwestycyjny JPMorgan Chase po raz pierwszy w historii przeprowadzi transakcję przy pomocy swojej własnej kryptowaluty – JPM Coin. Wiele miesięcy spekulacji i domniemań staję się prawdą, kiedy to potężny bank inwestycyjny wypuszcza własną kryptowalutę.

Informacja ta została potwierdzona, przez Takisa Georgakopoulosa, globalnego szef banku ds. Płatności hurtowych:

W JPMorgan Chase, cyfrowa waluta firmy JPM Coin jest w tym tygodniu po raz pierwszy używana komercyjnie przez dużego klienta technologicznego do wysyłania płatności na całym świecie.

Rozwój ten, wraz z innymi ruchami zza kulis, przekonał JPMorgan do stworzenia nowej firmy, która stworzyłaby blockchain i cyfrową walutę o nazwie Onyx. Dział pracujący nad naszą nową kryptowalutą ma ponad 100 zaangażowanych pracowników.

Uruchamiamy Onyx, ponieważ wierzymy, że przechodzimy do okresu komercjalizacji tych technologii, przechodząc od badań i rozwoju do czegoś, co może stać się prawdziwym biznesem. .

Kolejny byk na rynku?

Posunięcie JPMorgan może zapewnić impuls dla szerszej branży blockchain i kryptowalut, których zwolennicy uważają, że zbliża się ich powszechna adopcja. Jest to już kolejna bardzo pozytywna informacja dla Bitcoina i kryptowalut w ostatnim czasie.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że analitycy JPMorgan określili Bitcoina jako lepszą inwestycję od złota. A perspektywy wzrostu są liczone w setkach % w najbliższym czasie:

Czy to aby na pewno prawda?

Jeszcze 2-3 lata temu banki z Wall Street nabijały się z kryptowalut i uważały je za piramidę finansową. Mam nadzieję, że pamiętacie Jamiego Dimona z Goldman Sachs? Tego, który uważał, że kryptowaluty to strata pieniędzy i zwolni każdego tradera, który będzie „marnował” czas na zajmowanie się nimi? Przykro dla niego, okazało się, że jego córka sama posiada Bitcoina.

Narracja do świata krypto zaczęła się jednak zmieniać już ponad rok temu, kiedy informowaliśmy Was, że właśnie JPMorgan rozpoczął pracę nad swoją kryptowalutą:

A także o plotkach, które mówiły o manipulacjach rynku kryptowaltu przez ten bank:

Następnie bank zaczął nawet obsługiwać giełdy kryptowalutowe:

Znajdujemy się więc u progu rewolucji, której nikt nie zatrzyma.

Finansowy Krytyk

Komentarze