Ile kosztuje przesłanie 1,1 mld USD w Bitcoin?

Ktoś dokonał transferu środków o wartości przekraczającej miliard dolarów z portfela Xapo na dwa różne adresy. Środki zostały ruszone najprawdopodobniej przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa. Ile kosztuje przesłanie 1,1 mld dolarów w sieci Bitcoin? Trudno w to uwierzyć.

Ile kosztuje przesłanie 1,1 mld USD w Bitcoin?

To były dwie transakcje: 45 671 bitcoinów (602 mln USD) i 43 185 bitcoinów (570 mln USD) opuściło konto Xapo i popłynęło na adresy dwóch innych portfeli. W sumie to ponad 1,1 miliarda dolarów w bitcoinach, a wszystko to za łączną opłatę transakcyjną w wysokości 3,54 dolara.

Nie jest niczym niezwykłym, że z portfeli Xapo wychodzą duże porcje BTC, ale zwykle nie są one aż tak duże. Przykładowo, w zeszłym tygodniu, portfele Xapo opuściło 4000 BTC i 1000 BTC. Rozmiar wczorajszych transakcji przyćmiewa jednak wszystko, co widzieliśmy do tej pory.

Wysłanie 1,1 mld USD przez bank zajęłoby 128 lat!

Ile kosztuje przesłanie gigantycznej ilości środków w sieci Bitcoin? Jak pokazuje ten i niezliczona liczba innych przykładów, bardzo niewiele. Dlaczego ktoś dokonuje takich transferów?

Istnieje kilka możliwych powodów. Z jednej strony, ktoś może chcieć przenieść swoje środki do cold storage, aby zwiększyć stopień bezpieczeństwa. Druga możliwość to chęć chęć sprzedaży.

Bez względu na powód, ta sama transakcja byłaby niewykonalna w banku, przynajmniej dla osoby fizycznej. Przelew z Krajowej Izby Rozliczeniowej, którego rozliczenie zajmuje kilka dni, byłby bezpłatny w większości banków. Tak czy inaczej, klienci musieliby mierzyć się z limitami dziennymi i / lub miesięcznymi.

Chase Bank ma bardzo hojną politykę wśród banków. Mimo to ogranicza użytkowników do wysyłania nie więcej niż 25 000 USD dziennie. Wysłanie 1,172 miliarda dolarów zajęłoby 128 lat – i to zakładając, że Chase zdecydowałby się pozostać otwarty w weekendy.

Wewnętrzny przelew bankowy to już inna para kaloszy. Takie przelewy pozwalają przenosić środki tego samego dnia;. Poza tym, klienci mogą wysłać więcej. Chase Bank dopuszcza przelewy do 250 000 USD dziennie na konta osobiste. Oznacza to, że wysłanie wszystkich tyakich pieniędzy zajęłoby tylko około 13 lat (zakładając, że nie było weekendów ani świąt)!

Aha… Dzięki zniżce za wysyłanie przelewów online w ramach tego samego banku, kosztowałoby to co najmniej 117 200 USD.

Może Cię zainteresować:


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze