Gigantyczny transfer BTC o wartości 900 mln $ | Kto? Kiedy? Dokąd?

11 108

Sieć Bitcoin po raz kolejny zaskoczyła nas oszałamiającą wartością w ramach jednej transakcji. Niedawny tracking wykazał ruch ponad 107 848 BTC, o wartości prawie 900 milionów dolarów. Po raz kolejny w niedługim odstępie czasu widzimy gigantyczny transfer BTC.

Wieloryb = Bitstamp

Opisywana transakcja nastąpiła po innej, głosnej transakcji o wartości ponad 1 miliard dolarów i trochę późniejszym transferze w wysokości 13 850 BTC. Takie transakcje zwykle słusznie kojarzone są z giełdami. Tym razem transakcja okazała się być powiązana z Bitstamp, europejską giełdą, która obsługuje jeden z ważnych rynków spot i dostarcza dane do innych giełd. Fundusze zostały przeniesione do portfela XAPO-2.

Początkowo ta transakcja budziła pewne obawy, ponieważ nieznane przepływy środków są czasem powiązane z hackami lub exploitami. Początkowo adres docelowy pozostawał nieznany i został zidentyfikowany dopiero później.

Whale alert? Nie tym razem

Tym razem transakcja nie została wyłapana przez boty obserwujące ruchy kryptowalutowych wielorybów. Zamiast tego została zarejestrowana przez ByteTree, silnik śledzący wielkość i wartość transakcji. Wizualizacje pokazują, że transakcja pozostawiła w tyle wszystkie inne podobne ruchy monet. Zastanawiające było również, dlaczego giełda Bitstamp nie ostrzegła o ruchu funduszy na dużą skalę. Giełda, początkowo założona w Słowenii i z siedzibą w Luksemburgu, uważana jest za jedną z całkowicie przejrzystych rynków z siedzibą w UE o wysokiej płynności.

https://twitter.com/ByteTree/status/1183754944916180992?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1183754944916180992&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fbitcoin-btc-whale-just-moved-900m-in-single-transaction%2F

Dzień jak codzień

Gigantyczny transfer BTC miał miejsce w momencie, w którym sieć Bitcoin przetransferowała w sumie około 374 mln USD. To niezbyt dobry wynik dzienny dla sieci. Bitcoin przeprocesował dotychczas około 274 000 transakcji, co stanowi stosunkowo niewielką ilość w porównaniu do poprzednich okresów szybszego ruchu.

Pewne oznaki przyspieszenia aktywności są jednak widoczne, gdy do gry dołączają rynki w USA. W poniedziałek w pewnym momencie ponad 16 000 transakcji czekało na swoją kolej, aby włączyć się do bloku, pozostając w stanie oczekiwania.

Jaka jest Wasza opinia na temat opisanego transferu? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze