Miliardowa transakcja Bitcoin | Skąd ruszyły środki?

Ogromna transakcja przeniesienia środków o wartości 1 miliarda dolarów zatacza coraz szersze kręgi. Jako jedna z największych tego typu transakcji bitcoina w historii rodzi wiele pytań i budzi kontrowersje. „Wielorybia” transakcja bitcoin pojawiła się w nagle nagłówkach najnowszych wiadomości. Inwestorzy i obserwatorzy rynku zastanawiają się, skąd pochodzi ten ładunek BTC i skąd został „wypłacony”. Miliardowa transakcja bitcoin znalazła się również na naszym celowniku.

Analiza portfela pokazuje, że 5 września 2019 r. dokonano transferu 94 505 bitcoinów. Co ciekawe, ten sam portfel był wcześniej zaangażowany tylko w siedem transakcji, w tym w omawianą ogromną transakcję Bitcoin. Poprzednie ruchy na tym portfelu nie są duże i obejmują, między innymi, depozyt w wysokości 6 444 dolarów na początku dnia 6 września czy chociażby wpłatę w wysokości zaledwie 6,66 $ kilka godzin później.

miliardowa transakcja bitcoin portfel
źródło: tutaj

Skąd wyszła miliardowa transakcja bitcoin?

Kilka serwisów z wiadomościami na temat kryptowalut w tym firma analityczna blockchain TokenAnalyst zauważyło, że wiele transakcji pochodziło z portfeli Huobi. „Nasz zespół analizuje zasadność tego twierdzenia”, powiedział oficjalny rzecznik Huobi.

Miliardowa transakcja Bitcoin mogła wpłynąć na kurs bitcoina. Wycena króla kryptowalut wzrosła w tym okresie z 10 569 $ do 10 790 $. Transakcja zdaje się pokrywać czasowo i ilościowo z tajemniczym ruchem o wartości 780 milionów $ w BTC, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Wielu sugerowało, że ten ruch był w rzeczywistości depozytem dla Bakkt Warehouse lub zlikwidowanymi środkami z piramidy finansowej opartej o schemat Ponziego PlusToken. TokenAnalysr nawet stworzył wykres ilustrujący ruch.

https://twitter.com/thetokenanalyst/status/1169929738607124482?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1169929738607124482&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dcforecasts.com%2Fbitcoin-news%2Fmassive-bitcoin-whale-transaction-of-1b-makes-waves%2F

Tymczasem ostatnie wiadomości odnośnie bitcoina i innych kryptowalut świadczą o tym, że rynek stracił kilka miliardów z dnia na dzień. Aktualnie, po okresie wzrostów i względnej stabilności, kurs BTC porusza się w bok wykresu. Żeby nie być gołosłownym – bitcoin stracił 3%, ale w chwili pisania tego tekstu jego kurs wynosi 10 563 $. Kapitalizacja rynkową wynosi 186 miliardów dolarów a dominacja 70,9%. To nadal duże liczby. Wygląda na to, że ogromna, miliardowa transakcja wielorybów Bitcoin nie wpłynęła za bardzo na BTC.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze