Przeniesiono bitcoiny o wartości 1 miliarda $ | Ile kosztował transfer i jak długo trwał?

Dwa niezidentyfikowane portfele odnotowały dziś rano oszałamiającą transakcję. Jeden wysłał drugiemu około 94 504 Bitcoinów (BTC), co stanowi ok. 0,5% wszystkich BTC, które są aktualnie w obrocie. Na chwilę dokonania transakcji, transferowane bitcoiny były warte 1 miliard dolarów.

Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że transakcja prawdopodobnie była powolna i kosztowna, tak naprawdę nie była. Opłata transakcyjna wyniosła 700 dolarów. W rzeczywistości opłata transakcyjna wyniosła mniej niż 0,001% opłat za transakcję 10-cyfrową. A żeby było jeszcze lepiej, odbyło się to w ciągu pół godziny.

bitcoiny transakcja

Jak napisała na Twitterze Yassine Elmandjra, analityk ds. kryptowalut w ARK Invest, rysuje to piękny obraz sieci Bitcoin jako globalnego systemu rozliczeń o zminimalizowanym stopniu zaufania.

Trudno pozyskać dane na temat tego, ile taka transakcja kosztowałaby, gdyby miała być przeprocesowana przy pomocy tradycyjnych banków. Podejrzewa się jednak, że prawdopodobnie kosztowałaby dziesiątki roboczogodzin papierkowej roboty, pośrednictwo przez Rezerwę Federalną i inne banki centralne, opłatę pobieraną na wielu etapach i potencjalne opóźnienie, gdyby miało to mieć miejsce w weekend.

„Nie projektuje się systemu płatności, w którym transakcja zajmuje średnio 10 minut”

Ta transakcja pokazuje siłę Bitcoin jako formy pieniądza. Eksperci nie są jednak zbyt pewni, czy BTC jest gotowy, aby stać się powszechnie przyjętą walutą w obecnej formie.

Samson Mow, dyrektor ds. Strategii Blockstream i dyrektor wykonawczy Pixelmatic, stwierdził w tym roku, że Bitcoin nie jest specjalnie przygotowany do użycia w kontekście wymiany.

Na poparcie swojej argumentacji zwrócił uwagę na fakt, że w warstwie podstawowej Bitcoin przetworzenie transakcji zajmuje średnio 10 minut a czasem nawet ponad trzy godziny. „Nie projektuje się systemu płatności, w którym transakcja zajmuje średnio 10 minut” – powiedział Mow.

Jack Dorsey : Bitcoin nie jest funkcjonalny jako waluta

Dyrektor generalny Twittera stwierdził niedawno, że bitcoin nie jest „funkcjonalny jako waluta”. Prawdopodobnie odniósł się do prędkości przetwarzania warstwy podstawowej wynoszącej siedem transakcji na sekundę. Według Dorseya wypada to blado w porównaniu z (scentralizowanym) PayPal, Visa itp.. Dorsey dodał:

„Musimy uczynić go [BTC, przyp. red.] bardziej użytecznym i dostępnym jako waluta, ale tego jeszcze nie doszło”.

Co Wy o tym sądzicie? Zapraszamy do komentowania.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx