Google Finanse wprowadziło sekcję poświęconą kryptowalutom

Google Finanse dodał ceny kryptowalut do domeny finance.google.com. Sekcja zatytułowana „Kryptowaluty” pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki” obok konwencjonalnych rynków akcji i walut. Sekcja zawiera kluczowe informacje o cenach różnych kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

google finanse
źródło: Google Finanse

„Sądziłem, że Google nie lubi krypto…”

Spółka – matka Google, Alphabet, jest również właścicielem platformy wideo YouTube – która konsekwentnie irytuje użytkowników kryptowalut, blokując treści edukacyjne i informacyjne, często pozornie przypadkowo. Z pewnością pamiętacie głośną akcję, kiedy to konta kryptowalutowych youtuberów były blokowane…

Rynek kryptowalut przyciągnął, w ciągu ostatniego roku, uwagę głównego nurtu. Inwestorzy instytucjonalni i korporacje zaczęli lokować środki w tę klasę aktywów. Ich zaangażowanie pomogło w osiągnięciu kapitalizacji rynkowej kryptowaluty na poziomie powyżej 1 biliona dolarów. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęła ostatecznie szczyt w okolicach 1,7 bln USD w lutym, po czym nastąpił spadek. Przy obecnych wartościach, klasa aktywów cyfrowych jest warta ponad 1,4 biliona dolarów.

Zarówno adopcja detaliczna, jak i zainteresowanie instytucjonalne, rosły w ciągu ostatnich trzech miesięcy dosyć szybko. Zdaniem amerykańskiej komisarz ds. papierów wartościowych i giełd, Hester Peirce, duże firmy, takie jak Tesla i Mastercard, aktywnie wykorzystują kryptowaluty.

W miarę nasilania się hossy, rosły będą najprawdopodobniej kolejne apele o jaśniejsze wytyczne dotyczące aktywów cyfrowych. W międzyczasie, jak twierdzi Peirce, administracja Joe Bidena może zapewnić świeże spojrzenie na aspekt regulacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx