Najlepsze kanały o kryptowalutach znikają z YouTube | Co się dzieje?

10 784

Niektóre z popularnych kanałów kryptowalut na Youtube spotkała niemiła niespodzianka. Część filmów została bowiem usunięta z serwisu. Zablokowanie trzech znanych i lubianych anglojęzycznych kanałów już zostało potwierdzone. Dlaczego YouTube usuwa kanały o kryptowalutach?

Czy YouTube bierze się z tłumienie filmów związanych z kryptowalutami? Właściciele trzech znanych w Interenecie kanałów o kryptowalutach poinformowali dziś, że ich treści zostały oflagowane. W ich przekonaniu taka kolej rzeczy była całkowicie nieoczekiwana. Wielu obserwatorów zastanawia się teraz, czym był spowodowany taki ruch ze strony YT i czy jest to początek jakiejś większej akcji.

Chris Dunn (@ChrisDunnTV) napisał na Twitterze, że większość jego filmów związanych z kryptowalutami została całkowicie usunięta z platformy. YT uzasadniał to podobno stwierdzeniami: „szkodliwe lub niebezpieczne treści” oraz „sprzedaż towarów podlegających przepisom”. Kanał Dunna istnieje już od 10 lat i może pochwalić się ponad 200 000 subskrybentów i ponad 7 milionami wyświetleń.

Inny kryptowalutowy YouTuber również zgłosił podobną sytuację. YouTube oznaczył wideo BTC Sessions (@BTCsessions) sprzed trzech lat, powołując się na „szkodliwe i niebezpieczne treści”. Tematem filmu były portfele i miejsca do korzystania z Bitcoin.

https://twitter.com/BTCsessions/status/1209209932249124865

Podobną historię przytoczył na Twitterze Chico Crypto (@ChicoCrypto). Wiele jego filmów zostało usuniętych z tego samego powodu – „szkodliwych lub niebezpiecznych treści”. Jego filmy zniknęły z YT i platforma zablokowała go na cały tydzień.

Fakt, że te trzy kanały kryptowalutowe na YouTube potwierdziły, że tak się dzieje, może sygnalizować początek większego trendu ze strony YT.

Kto jest za to odpowiedzialny?

Obecnie nie jest jasne, kto stoi za przytoczonymi wyżej przypadkami. Nie ma również dowodów sugerujących wprost, że to sam YouTube blokuje i usuwa kanały o kryptowalutach. Jednocześnie nie pojawiły się żadne nowe wytyczne ze strony YT odnośnie treści związanych z kryptowalutami.

Z drugiej strony pojawiły się doniesienia, że może to być atak ze strony przez grupy, która masowo zgłasza treści. Chico Crypto odkrył informacje o tej grupie i przekazał to do YouTube. Co z tego wyniknie, okaże się zapewne niebawem.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze