Wolumen na dYdX większy niż na Coinbase

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX odnotowała znaczący wzrost aktywności handlowej. Popularny DEX po raz pierwszy przetworzył większy wolumen niż rynki spot giełdy Coinbase.

Według danych CoinGecko, dYdX przeprocesowała w ciągu ostatnich 24 godzin transakcje o wartości ponad 4,3 miliarda dolarów, przewyższając 3,7 – miliardowy wolumenCoinbase o prawie 15%. Założyciel dYdX i były pracownik Coinbase Antonio Juliano świętował ten kamień milowy w tweecie z 27 września:

W stronę DEX-ów w obawie o chiński FUD?

Wzrost wolumenu na dYdX może wynikać z obaw dotyczących poczynań regulacyjnych Chin względem globalnego sektora kryptowalut.

24 września Pekin zintensyfikował represje wobec aktywów cyfrowych, zakazując wszelkich transakcji kryptowalutowych. Ludowy Bank Chin oświadczył wówczas, że kryptowaluty „nie są legalne i nie powinny i nie mogą być używane jako waluta na rynku”. Od 2009 roku Chiny zdołały zasiać FUD i „zakazać” kryptowalut już przy 19 różnych okazjach.

W tweecie z 26 września, Colin Wu zauważył niedawny wzrost popytu na zdecentralizowane giełdy i inne produkty DeFi wśród chińskich użytkowników:

Jedna z największych chińskich giełd kryptowalut, Huobi, zakazała pod koniec czerwca handlu krajowymi instrumentami pochodnymi. W następnym miesiącu Huobi zamknęła chińskiego operatora giełdy, a 24 września wstrzymała wszystkie nowe rejestracje dla użytkowników rezydujących na terenie Państwa Środka.

dYdX kontra Coinbase

Pod względem dziennego wolumenu obrotu giełdowego, dYdX wzrósł w ciągu ostatnich 6 miesięcy o 19 700%. Według danych Coingecko, pod koniec kwietnia wolumen DEX-a wynosił zaledwie 22 mln USD.

Jeżeli chodzi o Coinbase, giełda nie doświadczyła w ostatnim czasie zbyt dynamicznych ruchów w tym zakresie. Pod koniec maja, kiedy rynki kryptowalut notowały swoje maksima, wolumeny na Coinbase wzrosły jednak do ​​najwyższego w historii poziomu 19 miliardów dolarów.

Wu zauważył również, że inne giełdy instrumentów pochodnych odnotowały wzrost liczby rejestracji z Chin, stwierdzając, że „rejestracje FTX również mogą rosnąć. Społeczność chińska udostępnia swój link rejestracyjny”.

DYdX oferuje szereg wieczystych kontraktów na różne aktywa kryptowalutowe, dzięki czemu inwestorzy mogą utrzymywać lewarowane pozycje bez konieczności korzystania z kontraktów z ustaloną datą wygaśnięcia.

L2beat, który śledzi dane dla protokołów warstwy drugiej, podaje, że dYdX jest obecnie na drugim miejscu pod względem całkowitego udziału w rynku z około 478 milionami dolarów całkowitej zablokowanej wartości (TVL), co stanowi wzrost o blisko 20% w ciągu ostatnich 7 dni.

źródło: L2Beat

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze