Bittrex | Delisting Monero, ZCash i Dash to kwestia dwóch tygodni

Giełda kryptowalut Bittrex ogłosiła, że usunie ze swojej platformy monety Monero (XMR), ZCash i Dash.

Delisting popularnych privacy coinów ma mieć miejsce w piątek 15 stycznia o 23:00 UTC. Giełda zarejestrowana na Bermudach nie podała powodu delistingu, ale wszystkie trzy są monetami skupionymi na kwestii prywatności – klasą kryptowalut, które oferują niemożliwe do wykrycia transakcje. Monero jest domyślnie prywatne, a ZCash i Dash mają opcję prywatnych transakcji.

Prywatność i anonimowość

Monety służące ochronie prywatności są badane przez organy regulacyjne, które uważają je za ułatwiające nielegalną działalność. Na przykład darknetowy rynek White House Market akceptuje transakcje Monero tylko ze względu na jego funkcje prywatności. O wiele łatwiej jest śledzić transakcje Bitcoin.

Wśród powodów wycofania kryptowalut z obrotu, Bittrex wymienia „zmieniające się standardy regulacyjne i inne problemy ze zgodnością”.

Na początku tego tygodnia Bittrex był jedną z kilku giełd, które wycofały XRP po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko twórcom XRP o pozyskanie 1,3 miliarda dolarów z bieżącej sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Ripple zaprzecza zarzutom i podważa ich zasadność.

Monero 15% w dół

Monero (XMR) to kryptowaluta, której kurs zaliczył w ciągu ostatnich 24 godzin największe spadki. Cena XMR spadła w ciągu ostatniego dnia o 15%, poniżej kluczowych poziomów wsparcia:

kurs monero
notowania XMR/ USD (1D); źródło: tutaj

Spadek Monero następuje po długotrwałej walce bitcoina o utrzymanie się powyżej poziomu 29 000 USD. Wydaje się, że pomimo ostatnich, mocnych ruchów BTC w górę, gros popularnych altcoinów utknęło niejako w martwym punkcie.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze