eBay | NFT i płatności w kryptowalutach?

Przedstawiciel platformy eBay potwierdził, że firma bada możliwość dodania obsługi NFT. Co z płatnościami w kryptowalutach?

eBay rozważa transakcje NFT

„Badamy możliwości, w jaki sposób możemy w łatwy sposób włączyć [NFT] w serwisie eBay”powiedział CNBC dyrektor generalny eBay, Jamie Iannone.

Zapytany o to, ile czasu może zająć włączenie obsługi NFT, Iannone zauważył, że użytkownicy już sprzedają tokeny z fizycznymi komponentami w serwisie eBay. W związku z tym wysiłki firmy są w dużej mierze próbą uproszczenia i usprawnienia dotychczasowej obsługi.

Decyzja eBay o zbadaniu sektora NFT wydaje się być zatem ściśle związana z już i tak sprawnie działającym rynkiem przedmiotów kolekcjonerskich w serwisie. „Przedmioty kolekcjonerskie to jedna z naszych podstawowych kategorii” – stwierdził Iannone. „Zrobiliśmy już miliard dolarów w pierwszym kwartale, a to więcej niż w połowie zeszłorocznych, rekordowych poziomów”.

NFT jako element strategii eBay

NFT to specyficzna forma tokena, którą można bić w limitowanych edycjach. Właśnie dzięki temu, ten typ produktu dobrze pasuje do oryginalnej strategii eBay.

„Wszystko, co można kolekcjonować, było w serwisie eBay od dziesięcioleci i będzie dostępne przez kilka następnych dziesięcioleci” – zauważył Iannone.

Dodał, że eBay włącza do obsługi nowe formy płatności. Jeśli chodzi o to, czy eBay może zaakceptować bitcoin i inne kryptowaluty jako płatność, Iannone stwierdził, że firma „nie ma bezpośrednich planów” na akceptację kryptowalut, ale mimo to „ma na to oko”.

E-commerce a kryptowaluty

Wiadomość z obozu eBay pojawiła się kilka tygodni po kilku innych wydarzeniach związanych z kryptowalutami, które miały miejsce w sektorze e-commerce.

W lutym pojawiły się doniesienia o możliwej walucie cyfrowej od Amazon. Nadal nie jest jasne, czy ta waluta cyfrowa będzie kryptowalutą opartą na blockchain.

W międzyczasie dwie firmy, które już wspierają kryptowaluty, zwiększają jeszcze bardziej swoje wysiłki. Shopify bada możliwości integracji w ramach DeFi na Ethereum, podczas gdy Newegg dodał DOGE do listy metod płatności.

Inne firmy płatnicze, takie jak PayPal, już w ubiegłym roku zdecydowały się zintegrować handel z płatnościami w BTC. Mastercard i Visa planują obsługiwać stablecoiny i inne kryptowaluty. W świetle powyższego, rozważania eBay’a w kontekście NFT wydają się być jak najbardziej naturalnym krokiem w rozwoju biznesu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze